+90 544 346 63 36 info@doktorklinikleri.com

Yüz ve Kaş Askılama

Yüzümüz günlük hayatımız içinde diğer insanların ilk baktığı yerimizdir. Sinirlendiğimizi, endişelendiğimizi, korktuğumuzu, şaşırdığımızı, sevindiğimizi kelimelerle ifade edebileceğimizden çok daha ayrıntılı ve çeşitli bir şekilde yüzümüzle ifade ederiz. Bu işin büyük bir kısmını da gözlerimiz, kaşlarımız ve anlımızla yaparız.

Yıllar boyunca bu duyguları çok yaşadıkça ve yüzümüzdeki kaslarla çok sayıda duygularımızı ifade ettikçe buradaki dokularda bizimle beraber yaşlanır ve daha farklı görünmeye başlarlar. Genellikle yüzde istenmeyen yorgun ve bitkin bir ifade kalıcı olarak belirir. Bu sosyal hayatımızı etkilemenin yanı sıra kendi duygu ve düşüncelerimizi de etkileyen bir döngü oluşturur. Bu sorunlar orta yaşlarda başlar ancak hastalar tarafında sarkma olarak değerlendirilmez. Daha çok hastalar bu durumda istedikleri ifadeye sahip olamadığını düşünür. Bu gibi durumlarda askılama işlemi istenen sonucu başarılı bir şekilde, zahmetsizce sağlar.

Yaşlanmaya bağlı olarak yüzde kırışıklıklar belirir, sarkamalar ve doku kayıpları gözlenebilir. Buna bağlı olarak yüz ifadesi bozulur. Yüz ifadesi, askılama yöntemi ile düzeltilebilir ve gençleştirilebilir. Askılama yönteminde şakaklara doğru yüz özel ipler ile gerdirilir. Böylelikle kırışıklıklar giderilir daha genç ve canlı bir görüntü oluşturulmuş olur. Genellikle saç dibinden ya da saçların arasından yollar açılarak özel ipler ile askılama işlemi yapılır. Bu iplerin eriyebilenleri ve erimeyenleri de mevcuttur ve ikisi de tercih edilebilir. İşlem altı aydan üç yıla kadar geçerliliğini korur. Askılama işlemi sırasında daha başarılı sonuçlar almak için hyaluronik asit ve yağ enjeksiyonları ya da botoks uygulamaları ile desteklenebilir.

Eriyebilen askı iplerinin yerleştirilmesi için hiçbir kesi yapılmaz yalnızca kılavuz iğne ile lokal anestezi altında yerleştirilebilirler. Erimeyen askı ipleri ise yaklaşık on beş yirmi milimetrelik kesiklerin saç diplerine yapılması ile yerleştirilir.  Bu uygulama da lokal anestezi ile yapılır ancak hastaya uygulama sırasında rahatlamasını sağlayacak yardımcı bir ilaç daha verilir.

Askılama işlemi sonrasında hastalar normal hayatlarına oldukça hızlı şekilde dönerler. Hastanın durumuna, bakımına, işlemin nereye nasıl uygulandığına göre işlem geçerliliğini altı aydan otuz altı aya kadar muhafaza eder.

Diğer Branşlar

İletişim

Ara
Whatsapp
Whatsapp
Randevu Randevu