+90 544 346 63 36 info@doktorklinikleri.com

Yüz – Boyun – Dekolte Mezoterapisi

Mezoterapi pek çok alanda fayda sağlanan tedavi biçimlerinden biridir. Bu yöntemin yüz bölümünde uygulanmasına ‘ Mezolifting ‘ adı verilmiş durumdadır. Mezolifting ile yüzde meydana gelen birden fazla hasarın onarımı mümkündür. Bu hasarlar kimi zaman güneş lekeleri olurken kimi zaman ise kırışıklıklar şeklinde kendilerini belli etmektedir.

Yüz – Boyun – Dekolte Mezotrapisinin Özellikler

Yüz boyun ve dekolte bölümleri vücudun en ince deriye sahip olan kısımlarıdır. Bu sebepten ötürü herhangi bir yaşlılık belirtisi ya da güneş, akne izleri en çok bu bölümlerde kendilerini belli etmektedir. Mezoterapi bu sıkıntıların ortadan kaldırılması için kullanılan faydalı bir tedavi yöntemidir.

Mezolifting için içerisinde hyaluronik asit de bulunan birden fazla ilaç birleştirilerek bir karışım elde edilmektedir. Elde edilen bu karışım ise cildin ihtiyaç duyduğu bölümlere bir enjektör ile aktarılmaktadır. Mezoterapi orta deriye direkt olarak verilen ilaç karışımlarını içerdiğinden dolayı etkileri ile kendini kısa zamanda belli etmektedir. Mezoterapi içim kullanılan iğneler normal iğnelere oranla çok küçüktür. Fakat buna rağmen hastaların herhangi bir acı hissetmemeleri için mezoterapi uygulanacak alana lokal anestezi kremleri sürülmektedir. Mezoterapi işlemi ancak krem işlevini gösterdikten sonra başlamaktadır.

Yüz boyun dekolte mezoterapisi aynı şekilde uygulanmaktadır. Hastalar özellikle bu bölgelerdeki yaşlanma belirtilerinin ortadan kalkması için mezoterapi yöntemini kullanmak istemektedir. Mezoterapi hyaluronik asidin yanı sıra içerdiği ilaçlar ve vitaminler sayesinde cildin daha genç ve daha sağlıklı görünmesine katkı sağlamaktadır. Üstelik kolajen üretimini artırıcı etkisinin bulunması bu tedavi yönteminin etkilerini uzun süre korumasını sağlamaktadır. Kişilerin kaç seans mezoterapi alacakları doktorları tarafından belirlenmektedir. Fakat ortalama bir mezoterapi tedavisinin dört veya altı seans arasında değişim gösterdiği bilinmektedir. Hastalar mezoterapiden aldıkları faydaları ancak ikinci tedaviden sonra gözle görebilir hale gelmektedir. Kolajen üretiminin kendini belli etmesi ise daha uzun bir süre istemektedir. Ancak tedavi sona erdikten sonra bile kolajen üretimi devam edeceği için hastaların bu tedaviden alacakları faydanın süresi artmaktadır. Mezoterapi aynı zamanda boyun, yüz ya da dekoltedeki lekelenmeleri de yok etmektedir.

Diğer Branşlar

İletişim

Ara
Whatsapp
Whatsapp
Randevu Randevu