+90 544 346 63 36 info@doktorklinikleri.com

Yağ Enjeksiyonu

Yüze yapılan estetik operasyonlar arasında yağ enjeksiyonu yer alıyor. Operasyon sonrasında bölgenin dolgun olması sağlanıyor.

Yağ Enjeksiyonu Kimlere Yapılır?

Tercih edilen estetik operasyonlar arasında olan yağ enjeksiyonu kimlere yapılır? Doktorunuzun yaptığı muayene sonrasında uygulamanın nasıl sonuç vereceği öngörülecektir. Bu sebeple doktorunuz ile birlikte, yağ enjeksiyonu işlemine karar vermeniz sağlanmalıdır. İlk zamanlarda enjeksiyon işleminin sadece dolgu amaçlı olduğu düşünülüyordu; ancak çalışmalar sayesinde yağ dokusunun erişkin tip hücreler açısından vücuttaki en zengin kaynak olduğu sonucuna ulaşılmıştır. Yani bu hücreler ile alanda bulunan eski ve aktif olmayan hücrelerin onarımının sağlanması da mümkün olmaktadır.

Yüze yapılan enjeksiyon işlemi sonrasında, hücrelerin değişime uğraması söz konusudur. Hücreler fibloblastlara dönüşüp kolajen sentezliyor. Sonrasında ise cildin gençleşmesi sağlanıyor. Alınan yağ hücreleri belli işlemlerden geçerek saflaştırılıyor. Vücut doku eksiği olan yerler için yağ enjeksiyonunun yapılmasının mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Bu şekilde işlemlerin doktorlar tarafından uygulanması sağlanıyor.

Yağ Enjeksiyonu Yüzde Hangi Bölgelere Uygulanıyor?

Yüz estetiği adı altında sunulan yağ enjeksiyonu yüzün farklı bölgelerine uygulanabiliyor. En sık yağ enjeksiyonun yapıldığı yüz bölgesinin şakaklar olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca göz çevresi de en az şakaklar kadar tercih edilen yağ enjeksiyonunun yapıldığı alanlardır. Üst göz kapakları, gözaltları, orta yüz bölgesi, elmacık kemiklerinin üstleri, gözyaşı olukları, burun – dudak çizgileri, dudaklar, çene ucu, alt çene kemiğinin kenarları da uygulamada yer alıyor.

Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılıyor?

Yaptırmak istediğiniz yağ enjeksiyonunun nasıl uygulanacağını da merak edebilirsiniz. Vücudun herhangi bir bölgesinden özel ince kanüllerin alınması ilk aşamadır. Bunun için enjektörler kullanılır. Enjektör yardımı ile yağ dokusunun alınması sağlanır. Sonrasında ise santrifüj edilmesi sağlanır. Ya da direkt olarak süzülerek, alınan kanüllerin saflaşması sağlanmaktadır. Uçları künt ince kanüller kullanılarak, yüzde gerekli olan bölgelere yağın enjekte edilmesi ile işlem tamamlanır.

Yağ Enjeksiyonu İşlem Öncesi

Operasyonun 3 hafta öncesinde kullanıyorsanız sigarayı bırakmanız isteniyor. Bunun yanında aspirin kullanımına da ara vermelisiniz. Son bir hafta kanı sulandıran ilaçlardan uzak durmalısınız. Bu şekilde önlemler alınarak, doktorunuzun önerilerini dikkate almanız istenecektir. Kullanıyorsanız zayıflama ürünlerini bırakmanız gerekecektir. Yeşil çay, domates çekirdeği, bitkisel ürünlerin kullanımını da bırakmanız gerekecektir.

Yukarıda verilen uyarıları dikkate almanız halinde, yağ enjeksiyonu işleminin gerçekleşmesi için hazır olmuş olacaksınız. İşlem sonrasında doktorunuz tarafından yapılan kontrollerin sonunda taburcu olmanız sağlanacaktır. Detaylı bilgi almak için randevu oluşturabilirsiniz.

Diğer Branşlar

İletişim

Ara
Whatsapp
Whatsapp
Randevu Randevu