+90 544 346 63 36 info@doktorklinikleri.com

Ultrasonik Kavitasyon Tedavisi

Tıbbın ilerlemesi insanların sorunlarına oldukça farklı çözüm önerileri getirmektedir. Ultrasonik kavitasyon tedavisi de bu farklı yöntemlerden biridir. Kabaca anlatmak gerekirse kavitasyon, selülit tedavisinde ya da bölgesel incelmede ultasonik ses dalgaları gönderilmek sureti ile kullanılan bir tedavi yöntemidir. Özellikle acısız ve cerrahi bir işlem olmaması nedeni ile hastaların ultasonik kavitasyon tedavisine başvurdukları bilinmektedir.

Ultrasonik Kavitasyon Tedavisinin Özellikleri

Bu yöntem vücutta yoğun olarak bulunan yağ dokularını ve selüliti bölgeleri tedavi etmekte oldukça etkilidir. Ancak sadece vücudun en problemli bölgesine uygulanabilmektedir. Aynı anda iki farklı bölgeye ultrasonik kavitasyon tedavisi uygulamak mümkün değildir. Tedavi sırasında ultrasonik ses dalgaları özel bir cihaz sayesinde deri üzerinden uygulanmaktadır. Tedavi sonrasında iki santime kadar incelme görülmektedir. Bir seansın ortalama olarak otuz beş ya da kırk dakika sürdüğü bilinmektedir.

Ultrasonik kavitasyon yöntemi yağ hücrelerini yok ettiği için selülit görünümü de büyük ölçüde ortadan kaldırmaktadır. Bu da tedavinin iki farklı yararının olduğunu ortaya koymaktadır. Ayrıca bu yöntem sadece kadınlarda değil erkeklerde de bölgesel zayıflamaya yardımcı olması açısından kullanılabilmektedir. Ultrasonik kavitasyon yönteminin kullanılmasının zararlı olduğu kişiler; şeker hastaları, vücudunun herhangi bir bölümünde platin takılı olanlar, tansiyon problemi yaşayanlar, kalplerinde pil takılı olanlar ya da yaşları çok fazla ilerleyen kişiler olarak sıralanmıştır. Bunun haricinde gerekli olan doktor onayını almış her birey bu tedavi yöntemini tercih edebilmektedir.

Ultrasonik kavitasyon tedavisi tek başına kullanılabilen bir zayıflama yöntemi değildir. Aşırı kilolu insanlarda ya da obezite sınırındaki bireylerde herhangi bir yarar sağlaması söz konusu değildir. Bu tedavi yöntemi ancak diyetleri ve egzersizleri destekleyici bir tedavidir. Doktorlar ultrasonik kavitasyon tedavisinden en yüksek faydanın alınabilmesi için su tüketiminin artırılmasını önermektedir. Çünkü vücutta parçalanan yağlar ancak su yardımı ile vücuttan dışarı atılmaktadır. Bu sebepten ötürü doktorların tavsiyelerine uymak ve gereken özeni göstermek ses dalgası tedavisinde oldukça önemlidir. Tüm işlemleri eksiksiz yerine getiren hastalarda seansların tamamı sona erdiğinde bir ila beş bedene kadar değişebilen bir incelme görüldüğü kaydedilmiştir.

Diğer Branşlar

İletişim

Ara
Whatsapp
Whatsapp
Randevu Randevu