+90 544 346 63 36 info@doktorklinikleri.com

Somon DNA Uygulaması

İlerleyen tıp ve gelişen teknoloji insanlara ameliyat olmadan da gençleşmenin yollarını sunmaktadır. Ameliyatsız gençleşme yöntemlerinden biri de somon DNA uygulaması olarak bilinmektedir. Bu uygulamanın sağladığı olumlu etkiler ve yöntemin doğallığı yaşlanma problemi olan bireylerin somon DNA yöntemine yönelmelerine neden olmaktadır.

Somon DNA Özellikleri

Somon DNA cildin ihtiyaç duyulan bölgelerindeki hücre yenilenmesini sağlamak amacı ile geliştirilmiş bir gençleştirme yöntemidir. İçerisinde vücut neminin tutulması açısından en önemli maddelerden biri olan hyaluronik asit bulunmaktadır. Bunun yanı sıra bu yönteme adını veren somon balıklarının spermlerinden elde edilen DNA’lar somon DNA uygulamasını oluşturmaktadır.

Somon DNA’sı yaşlanmaya karşı alınan bir önlem olarak da görülebilmektedir. Özellikle yüzde görülen ince çizgilerin giderilmesinde oldukça etkili bir uygulamadır. Bu yöntemin içerisinde bulunan hyaluronik asit de yüzün yaşlanmasına neden olan nem azlığını ortadan kaldırmaktadır. Somon DNA’sı da cildin esnekliğini ve sıkılığını destekleyen kolajen içeriği sayesinde sıkılaşmaya yardımcı olmaktadır. Böylece bu yöntem sayesine hastalar oldukça kısa zaman dilimleri içerisinde gözle görülür değişimler geçirmektedir.

Somon DNA uygulaması sırasında hastaların acı hissetmemeleri için yüzlerine lokal anestezi işlevi olan bir krem sürülmektedir. Böylelikle doktorlar hücre yenileyici ve gençleştirici özelliklere sahip olan somon DNA yöntemi için rahatça çalışabilmektedir. İşlem bir enjektör ile somon DNA’sının yüze enjekte edilmesi sureti ile yapılmaktadır. Deri altına yapılan küçük dokunuşlar sayesinde hastalar istedikleri sağlıklı ve genç bir yüze sahip olabilmektedir. Somon DNA’sının yaşlılık giderici etkisinin yanı sıra yüzde görülen yüzeysel lekeleri de yok etmektedir. İşlem sonrasında hastaların herhangi bir sıkıntı yaşamadan rutinlerine devam ettikleri bilinmektedir. Somon DNA uygulamasının seansları hastaların durumlarına göre değişim göstermektedir. Ortalama olarak iyi bir sonuç alınması üç ya da altı seans gerektirmektedir. Bu seanslar arasındaki aralıkları ise bir hafta veya on beş gün olarak belirlenmektedir. Somon DNA’sının kalıcılığı bir yıla kadar devam etmektedir. İşlemin kalıcılığını artırmak için hastaların yüz bakımlarına ya da kişisel temizliklerine özen göstermeleri tavsiye edilmektedir. Süreç sona erdiğinde ise yeniden somon DNA’sı yaptırmak mümkündür.

Diğer Branşlar

İletişim

Ara
Whatsapp
Whatsapp
Randevu Randevu