+90 544 346 63 36 info@doktorklinikleri.com

Selülit Mezoterapisi

Selülit aslında cinsiyet ayırmayan bir problemedir. Kadınlarda daha fazla görülse de erkeklerin özellikle göbek bölümlerinde selülitlere rastlamak mümkündür. Bunun nedeni hem hormonsal bozukluklar hem de alınan besinlere bağlanmaktadır. Çünkü geçmiş yıllara bakıldığında selülit kadınların yağ dokularının dizilişlerine bağlı bir problem olduğu için erkeklerde görülme ihtimali olmayan bir surundu. Selülit sağlık açısından bir ağrı ya da acı hissettirmese de oldukça rahatsız edici bir görünüm vermektedir. Fakat selülit mezoterapisi sayesinde bu selülitlerden kurtulmak mümkün hale gelmiştir.

Selülit Mezoterapisi Özellikleri

Selülit yapğdokuları ve onlara oldukça yakın olan bağ dokularında bozulma oluşması sonrasında kendini göstermektedir. Bu sorunun tedavisi için de deri içeresinde meydana gelen bozuklukların düzeltilmesi gerekmektedir. Spor yaparak selülitlerin ya da portakal görünümünün tamamının ortadan kalkması bir hayli zordur. Bu sebepten ötürü sağlık açısından da herhangi bir sıkıntı yaratmayan mezoterapi yöntemi hastalara sıklıkla tavsiye edilmektedir.

Mezoterapi bu bozuklukların giderilmesi için birbirinden farklı ilaçların birleştirilmesi sonrasında ortaya çıkmış bir tedavi yöntemidir. Selülit mezoterapisi için önceden hazırlanmış ilaçlar bulunmaktadır. Fakat doktorların hastaların selülit durumuna göre kendilerinin de ilaç bileşimleri hazırladıkları bilinmektedir. Hazırlanan selülit mezoterapi ilaçları sorunlu bölgeye enjekte edilmektedir. Enjekte işlemi uygulanan bölge öncesinde uyuşturulduğu için hastanın acı hissetme ihtimal bulunmamaktadır. Selülitle savaşta selülit mezoterapisi uygulanan yöntemler arasında en çok fayda sağlayanların başında gelmektedir. Çünkü kokteyl şekilde oluşturulan mezoterapi ilaçları direkt olarak sorunlu bölgeye enjekte edilmektedir. Bu da masajdan ya da ağız yolu ile alınan ilaçlardan çok daha iyidir. Üstelik selülit mezoterapileri sorunlu bölgede bir yenilenme sürecini başlatmaktadır. Bu da sorunun çözülmesine katkı sağlayan en önemli özelliklerden biridir. Selülit mezoterapisi sayesinde düzelen bağ dokuları pürüzsüz bir cilt görünümü sağlamaktadır. Fakat selülit bir kere tedavi edilince bir daha ortaya çıkmayacak problemler arasında değildir. Bu sebepten ötürü bireyler selülit oluşumuna engel olmak için beslenmelerine dikkat etmek zorundadır. Bunun yanında selülit oluşumunu önleme amacı ile de mezoterapi yöntemlerinin daha düşük dozda uygulanma olasılığı bulunmaktadır. Ancak yenileme için doktor onayı şarttır.

Diğer Branşlar

İletişim

Ara
Whatsapp
Whatsapp
Randevu Randevu