+90 544 346 63 36 info@doktorklinikleri.com

Selülit Mezoterapisi

Selülit çoğunlukla kadınlarda gözlemlenen bil cilt problemidir. Deri altında bulunan yağ dokularının bağ doku dizilimlerini bozacak şekilde genişlemeleri sonrasında ortaya çıkmaktadır. Selülit cildin pürüzsüz yapısını ortadan kaldırarak kadınların öz güvenlerini zedelemektedir. Selülit ile yapılan savaşta birden fazla strateji kullanılmaktadır. Çeşitli masajlar ve spor en çok bilinen selülitle savaş yöntemlerinden biridir. Fakat selülit deri altında yaşanan bir problem olduğu için bu uygulamalar tam olarak selülitten kurtulmaya yetmemektedir. Özellikle çok fazla selülit görünümüne sahip bireylerin selülit mezoterapisi yaptırmaları tavsiye edilmektedir.

Selülit Mezoterapisi Nedir?

Selülit mezoterapisi bu sıkıntıyı düzeltebilecek ilaçların bir araya getirilmesi sonrasında oluşturulan bir tedavi yöntemidir. Yeni karışımlar hastaların sorunlu bölgelerine enjekte edilmektedir. Enjektörler aracılığı sayesinde direkt olarak sorunlu bölgelere yapılan müdahaleler selülit görünümünü yok etmekte oldukça etkilidir. Selülit yağ dokuları ve biriken ödemle artan bir problem olduğundan ötürü oluşturulan selülit mezoterapi ilaçlarında ödem attırıcı ve yağ yakıcı maddeler bulunmaktadır. Bu ilaçlar cilt altındaki bozuklukların düzeltilmesinde büyük fayda sağlamaktadır.

Selülit mezoterapi süreci ya da seans uzunlukları kişiden kişiye göre değişim göstermektedir. Bu süreç ve seans değişikliklerinin nedenleri uygulama yapılacak bölgenin büyüklüğü ve selülitin hangi evrede olduğuna göre değişim göstermektedir. Fakat selülit mezoterapileri yirmi ila otuz seansa kadar uzayabilen tedavi şekilleridir. Bu tedavi sonrasında hastaların kan dolaşım hızları arttığı için bölgesel zayıflama etkileri de görmek mümkündür. Ayrıca selülit mezoterapilerinde hastanın acı duymaması için gereken tüm önlemler doktorlar tarafından alınmaktadır. Bu önlemler ya işlem görecek bölgeye lokal anestezi kremleri sürülerek ya da mezoterapi ilaçlarına anestezi ilaçları karıştırarak yapılmaktadır. İşlem süresi ise yine yapılan mezoterapinin boyutuna göre değişmekle birlikte otuz veya kırk dakika arasında değişim göstermektedir. Hastaların selülit mezoterapilerinden sonra ufak kızarıklar ya da morarmalar görmeleri normaldir. Ciltleri çok hassas olan kişilerin morarma derecelerinin biraz daha fazla olduğu bilinmektedir. Fakat bu morarmalar oldukça kısa süreli sıkıntılardır. Tüm seanslar bittiğinde ise hastaların hayal ettikleri pürüzsüz, sıkı ve selülitten arınmış bir cilde kavuşmalarının garantisi verilmektedir.

Diğer Branşlar

İletişim

Ara
Whatsapp
Whatsapp
Randevu Randevu