+90 544 346 63 36 info@doktorklinikleri.com

Saç Mezoterapisi

Mezoterapi oldukça geniş alanlarda etkinliğini sürdüren bir tedavi biçimidir. Bu tedavi yolundan saç dökülmelerini gidermek için de faydalanılmaktadır. Saç mezoterapisinin saçları besleyen ve onların güçlerini geri kazanmasını sağlayan özellikleri bulunmaktadır. Bu da saçları dökülmeye başlayan bireyleri saç mezoterapilerine yöneltmektedir.

Saç Mezoterapisinin Özellikleri

Saç dökülmeleri farklı nedenlerden ötürü ortaya çıkabilmektedir. Fakat her saç dökülmesinde saç köklerinin vitaminsiz kaldıkları ve güçsüz düştükleri için de dökülmeye başladıkları bilinmektedir. Saç mezoterapi uygulamaları bu probleme çare olmuştur. Mezoterapi genel anlamı ile bir tedavi için gerekli olan ilaçların bir araya getirilip deri altına uygulanması olarak bilinmektedir. Saç mezoterapisinde de keratin üretimini artıcı ilaçlar ve saç için gerekli vitaminler birleştirilmektedir. Birleştirilen ilaçlar ince uçlu bir şırınga sayesinde saç derisine enjekte edilmektedir. Fakat bu işlem öncesinde hastanın kafa derisine sürülen solüsyonlar sayesinde kafa derisi uyuşturulmaktadır. Hastaların kafa derileri uyuşturulduğu için işlem sırasında acı hissetmelerinin yolu kapatılmıştır.

Saç dökülmesi için kullanılan şampuanlardan ya da kremlerden istenilen etkinin alınamaması normaldir. Çünkü o materyaller sadece saç derisinin üst kısmına etki sağlamaktadır. Fakat saç mezoterapisi deri altına enjekte edildiği için saç köklerinin beslenmeme olasılıkları yoktur. Bundan dolayı saç mezoterapisinin etki oranı diğer yöntemlerle kıyaslandığında bir hayli fazladır. Saç mezoterapisinden amaçlanan etkinin alınabilmesi için birden fazla seans gerçekleşmelidir. Çünkü ancak bu şekilde elde edilecek olan sonuçların kalıcı hale getirilmesi mümkün olmaktadır. Uzmanların tavsiye ettiği seanslara ulaşıldığında saçlar köklerinden uçlarına kadar beslenmiş hale gelmektedir. üstelik mezoterapi yardımı ile yeniden yapılanan saç derisinde bulunan damarlar sayesinde saçların beslenmeleri devamlı hale de getirilmektedir. Mezoterapi bu yüzden bir seans sonrasında etkisini gösteren bir tedavi yöntemi değildir. Bu yöntem ile sağlıklı ve parlak saçlara kavuşmak isteyen haşlatalar en az ikinci ya da üçüncü seansa kadar sabretmek zorundadır. Gerçekleşen her seanslara saç mezoterapisinin beş aşamasının da dikkatli bir şekilde uygulanması gerekmektedir. Bu aşamaların atlanması sonrasında tedaviden yüksek fayda alınmamaktadır. Gelişmiş merkezlerde tedavi aşamalarına titizlik gösterildiğinden dolayı hastaların merkez seçimini dikkatli yapmaları gerekmektedir.

Diğer Branşlar

İletişim

Ara
Whatsapp
Whatsapp
Randevu Randevu