+90 544 346 63 36 info@doktorklinikleri.com

Örümcek Ağı Tedavisi

Son yıllarda ameliyatsız yüz gerdirme işlemlerinde büyük bir gelişme yaşanmıştır. Bu da özellikle bıçak altına yatmaktan korkan hastaların bu yöntemleri tercih etmelerine olanak sağlamıştır. Örümcek ağı tedavisi de oldukça büyük bir etki sağlayan ve cerrahi operasyona gereksinim duymayan yüz germe işlemlerinden biridir.

Örümcek Ağı Tedavisinin Özellikleri

Yaşlanmayı önleyici ya da yaşlanma belirtilerini giderici etkileri bulunan örümcek ağı tedavisi iple yüz gerdirme işlemlerinden biri olarak görülmektedir. Örümcek ağı estetiği ismini örümcek ağlarının yapısından almıştır. İşlem sırasında deri altına aynı örümceklerin ağlarını andıran cerrahi iplerle ile bir sistem kurulmaktadır. Deri altına yerleştirilen ipler için iğneli bir mekanizma kullanılmaktadır. Bu sebepten ötürü örümcek ağı tedavisine başlanmadan yaklaşık olarak otuz dakika önce yüze bir lokal anestezi kremi uygulanmaktadır. Uygulanan krem etkisini gösterdiğinde ise uzman doktorlar işleme başlamaktadır. İşlem sırasında hastanın durumuna göre sıklığı değişen ipler deri altına yerleştirilmektedir. Bu ipler sayesinde deride bir gerilme ve gençleşme etkisi görülmektedir. Örümcek ağı uygulamasının süresi on beş ve yirmi beş dakika arasında değişmektedir. Bu işlem sırasında yüze oldukça fazla iğne saplanmaktadır. Fakat yüz uyuşturulduğu için hastaların bu işlemin hiçbir aşamasında acı yaşamadıkları bilinmektedir. Ayrıca işlem sonrasında normal cilt tipine sahip bireylerde kızarıklık da yaşanmamaktadır. Sadece çok hassas cilde sahip bireylerin hafif kızarıklıkları olduğu bilinmektedir.

Örümcek ağı uygulaması bittiğinde hem iplerin yüze oturması hem de kızarıklık ihtimalinin ortadan kalkması için çeşitli maskeler ve masajlar uygulanmaktadır. Maske ve masaj işlemleri de sona erdiğinde kişiler hiçbir problem yaşamadan günlük rutinlerine geri dönebilmektedir. Bazı bireylerde hafif şişlikler görülmektedir. Ancak örümcek ağının tam olarak yüze oturması üç ya da dört haftayı bulmaktadır. Bu süre sonrasında kişilerin daha sağlıklı ve daha genç bir yüze sahip olmaları garanti edilmektedir. Bunun yanı sıra tedavi sırasında kullanılan ipler cerrahi ipler olduğu için vücuda hiçbir sakıncası bulunmamaktadır. Ayrıca ipler altı ya da sekiz aya kadar ciltte yok olmaktadır. İstenilen durumlarda örümcek ağı tedavisinin yenilenmesi mümkündür.

Diğer Branşlar

İletişim

Ara
Whatsapp
Whatsapp
Randevu Randevu