+90 544 346 63 36 info@doktorklinikleri.com

Örümcek Ağı Estetiği

İnsanların her zaman yer çekimine yenik düşen, yaşlanmanın, kötü hava koşullarının ve güneş ışınlarıyla birlikte; sağlıksız beslenmenin etkisiyle yüzünde oluşan kırışıklıkların ve sarkıkların ortadan kaldırılması için yapılan ameliyatsız germe işlemlerinden birisi de Örümcek Ağı Estetiği işlemidir. Normal şartlarda yüzdeki çizgilerin artması olağanken, diğer koşullarla daha da derinleşmesi söz konusu olmaktadır. Bütün durumlar göz önüne alındığı zaman ise; sadece kırışıklık ve çizgilerden değil,  gıdığın sarkması ve yüzün ovalleşmesinde de büyük etkisi olacaktır. Eski fotoğraflarınıza baktığınız zamanlarda, yüzünüzdeki yaşlanmanın etkisini en iyi şekilde görebilirsiniz. Bu gibi durumlarda ise; ameliyata gerek kalmadan işlem sağlatabileceğiniz Örümcek Ağı Estetiği devreye girmektedir. Yüzünüzdeki her türlü sorunu giderebilmek için, ameliyata ihtiyaç duyulmadan yapılacak işlemler bütününe de ulaşabilirsiniz.

Örümcek Ağı Estetiği Tedavi Yöntemi

Ameliyatsız yüz germe işlemlerinden birisi olan Örümcek Ağı Estetiği temel olarak; uzun yıllardır cerrahi işlemlerin içerisinde kullanılan polidiaksanon iplerinin ince uçlu iğnelerle birlikte, cildin gerginleşmesini sağlamak için kullanılan bir yöntemle gerçekleşmektedir. Vücutta herhangi bir yan etki barındırmayacak olan bu yöntemle birlikte, oldukça ince uçlu iğnelerle, örümcek ağına benzer bir şekilde cildin altına ipler yerleştirilmektedir. Temel mantık olarak, cildin altında azalmakta olan kolajen maddesini artıracak bir mekanizmayı, yapay yollardan ama sağlıklı bir şekilde tekrardan yerleştirmeye dayalıdır. Problemli olarak belirlenen alana uygulanacak tedavi sonucunda, aynı zamanda gerdirme etkisi elde etmekte mümkündür. Zaten vücutta bulunan bir madde yerleştirildiği için, direkt olarak tepkime ortaya çıkarak, cildinizin; kolajen, fiboplast ve elastin üretimi de başlayacaktır. Aynı şekilde yapılacak bu etkiyle de, lifting etkisinde de artış meydana gelecektir. Yapılan uygulama sonucunda cildin canlandığını, toparlandığını ve gerildiğini de direkt olarak hissedeceksiniz.

Örümcek Ağı Estetiği Kimlere Fayda Sunmaktadır?

Genel olarak faydalanabilecek kişiler arasında yüzünde kırışıklıklar bulunanlar, sarkma problemi yaşayanlar, göz çevresi ve göz kapaklarında problem yaşayanlar, dudaklarında ve ağız çevresinde kayıplar bulunanlar, çene altı çizgisi ön plana çıkmış olan ve gıdık bölümünün belirginleşmiş olan kişilerle birlikte, yüzü daha genç ve yeni bir görüntüye kavuşturmak isteyenler de yararlanabilir. Bu tarz cilt ve yüze sahip olan insanların rahatlıkla kullanımında bir problem olmayacaktır.

Avantajları Nelerdir?

Örümcek Ağı Estetiği avantajları, diğer yöntemlere göre daha fazladır. Bunlar;

– Hızlı çözüm ve kısa zamanda etki etmesi sayesinde, daha gergin bir yüze sahip olma,

– Acısız bir tedavi yöntemi olması,

– Herhangi bir iz kalmaması,

– İşlem yapıldıktan sonra herhangi bir dinlenme süreci olmayacağı için, anında hayatınıza geri dönebilme,

– Zaman içerisinde erimesi nedeniyle, sağlıklı ipler kullanılması,

– Özellikle ince çizgilerde ve kırışıklıklarda direkt etki etmesi,

– Etkisini kaybettikten sonra tekrarlanma şansı sunması,

– Ciltteki kolajen üretimine fayda sağlaması,

– Yan etkisi olmayan, oldukça basit ve risk içermeyen bir uygulaması gösterilebilir.

Diğer Branşlar

İletişim

Ara
Whatsapp
Whatsapp
Randevu Randevu