+90 544 346 63 36 info@doktorklinikleri.com

Nem Aşısı – Nem Dolgusu

Nem bir cildin sağlıklı ve genç görünmesi için olmazsa olmazlar arasında sayılmaktadır. Bu da kişilerin vücutlarına nem destekleri yapmalarına neden olmaktadır. Yapılan nem desteklerinin etkileri oldukça kısa zaman dilimi içerisinde görülmektedir. Özellikle çevre kirliliğinden ötürü sağlıklı bir cilde sahip olmak isteyen kişilerin nem desteği yaptırmaları tavsiye edilmektedir.

Nem Aşısı – Nem Dolgusu Özellikleri

Nem aşısı ve nem dolgusu yüzeysel olarak uygulanan nem kremlerinden daha fazla etkiye sahip uygulamalardır. Kuru ciltler kişilerin yüzlerinin daha mat ve daha sağlıksız görünmelerine sebep olmaktadır. Özellikle bu sağlıksız görünüm mevsim değişim dönemlerinde veya bireyler hava değişimi yaşadıklarında ortaya çıkmaktadır. Nem dolgusu ya da nem aşısı yöntemi tercih edilerek bu istenmeyen görünümün önüne geçilmesi çok kolaydır. Bu aşının içerisinde hyaluronik asit bulunmaktadır. Hyaluronik asit vücudun nem dengesini koruyan temel taşlardan biridir. Hem gençleşmede hem de sağlıklı ve parlak bir yüz görünümünde hyaluronik asidin oldukça büyük bir rolü bulunmaktadır.

Hyaluronik asit içeren nem dolguları aynı zamanda yüzde oluşan ince kırışıklıkların tedavisinde de kullanılmaktadır. Bu yöntem bir yandan cildin nem ihtiyacını karşılarken bir yandan da gençleşmesine yardımcı olmaktadır. Nem aşısı sayesinde kolojen üretiminde de büyük artışların olduğu bilinmektedir. Kolajen cildin sıkılaşmasında rol oynayan en önemli proteinlerden biridir. Bu sebepten ötürü özellikle yüz kırışıklıklarına ya da yüz sarkmalarına karşı oldukça önemli bir besin kaynağıdır.

Nem aşısı dermal türden bir dolgudur. Bu da sağlık açısından hiçbir zararının bulunmadığına dair bir kanıt niteliği taşımaktadır. Bireylere uygulanan nem dolgusu işlemleri ortalama olarak yirmi ila otuz dakika arasında değişim göstermektir. Nem dolgusu seansları ise iki ile altı seans arasında değişmektedir. Seanslar arasında ikişer haftalık araların verilmesi dolgunun yüze oturması açısından gereklidir. Ayrıca cildin durumu doktorun seans sayısını belirlemedeki en büyük yardımcısıdır. Çok kuru ve iyileşmesi zaman alan ciltlerde beş veya altı seans tamamlanmaktadır fakat hızlı iyileşme sağlayan hastalar için üç ya da dört seansın da oldukça iyi sonuçlar alınması için yeterli olduğu bilinmektedir.

Diğer Branşlar

İletişim

Ara
Whatsapp
Whatsapp
Randevu Randevu