+90 544 346 63 36 info@doktorklinikleri.com

Nazolabial Dolgusu

  • İlerleyen yaş ile birlikte kişilerin yüzlerinde meydana gelen değişimler onları olduklarından farklı ruh hallerinde gösterebilmektedir. Özellikle nazolabial olukların derinleşmesi kişilerin oldukça mutsuz ve sinirli olarak algılanmalarına neden olmaktadır. Nazolabial oluklar burun kanatlarından ağız kenarlarına kadar ilerleyen bölümde oluşan olukladır. Bu alanlara yapılan nazolabial dolgu işlemi sayesinde kişilerin istemedikleri bu oluklardan kurtulma şansları bulunmaktadır.

    Nazolabial Dolgu Özellikleri

    Yüzdeki yaşlanmaya bağlı nazolabial olukların görülmesinin en büyük nedeni nem eksikliğidir. Nazolabial dolgu içeriği sayesinde oluklarda bulunan nem eksikliğine de çözüm getirmektedir. Bu dolgu maddesinde büyük oranlarda hyaluronik asit içermektedir. Hyaluronik asit içeren dolgular nem tutma özellikleri sayesinde aynı zamanda vücudun eksik olduğu nem desteğini de sağlamaktadır. Kimi bireylerin bıyık bölgesi olarak da tabi edilen bu alandaki oluklarının fazla olma nedeni vücutlarının çok fazla nem üretimi gerçekleştirememesidir. Nazolabial dolgu bu aşamada da gözle görülür faydalar sağlamaktadır.

    Nazolabial dolgu uygulamasının sıklıkla tercih edilme nedenlerinden biri de bu dolgunun mimiklere engel teşkil etmemesidir. Diğer dolgu türleri insanların mimiklerini rahatça yerine getirmelerine engel olmaktadır. Fakat nazolabial dolgu sonrasında böyle bir sıkıntı yaşanma ihtimali bulunmamaktadır. Bu işlem esnasında uygun bölgelere çeşitli uyuşturucu kremler sürüldüğü için hastaların bir acı hissetmedikleri bilinmektedir. Ayrıca uzman doktorlar yüze uygulanması gereken dolgu miktarını oluğun derinliğine göre ayarlayabilmektedir. Bu işlem bittiği anda etkileri görülen bir tedavi yöntemidir. Fakat doldu yapıldıktan sonra biraz şişkinlik oluşması normal karşılanmalıdır. İşlemi takip eden iki ya da üç gün içerisinde şişlik tamamen yok olacaktır. Bazı hastaların ciltleri çok hassas olduğu için az da olsa morarmalar meydana gelebilmektedir. Bu morarmaların tedavileri de doktor tavsiyeli kremler sayesinde oldukça kısa zamanlarda gerçekleşmektedir. Nazolabial dolgunun vücudu terk etmesi ortalama olarak bir buçuk sene sürmektedir. Dolgu malzemesi hyaluronik asit içerikli olduğu için bu malzeme tamamen vücut tarafından emilmektedir. Dolgunun etkisini azalttığı dorumlarda ya da tamamen kaybolduğu durumlarda yenilenmesi mümkündür. Yenileme işlemini de ilk dolguyu da hijyen kurallarına uyan bir merkezde yaptırmak çok önemlidir.

Diğer Branşlar

İletişim

Ara
Whatsapp
Whatsapp
Randevu Randevu