+90 544 346 63 36 info@doktorklinikleri.com

Mikro Toksin Uygulamaları

Gelişen tıp önceden beridir var olan yöntemlerin yüzlerinin değişmesini sağlamıştır. Mikro toksin uygulamaları da son zamanlarda ortaya çıkan bir uygulama olarak kendini göstermektedir. Bir çeşit botoks olan bu uygulamaların botokstan belli oranlarda farkları bulunmaktadır.

Mikro Toksin Uygulamalarının Özellikleri
Mikro toksin uygulaması botoksun daha inceltilerek kullanılmaya başlaması ile ortaya çıkmıştır. Bu sistem özellikle yeni yeni oluşmaya başlayan ve çok ince olan kırışıklıkların giderilmesinde kullanılmaktadır.  Bu yöntemi normal botoks uygulamalarından ayıran tek özellik içerdiği seyrek bileşim değildir. Mikro botoksun uygulanış biçimi de normal botokstan farklıdır. Normal botoks uygulamalarında botoks deri altında bulunan kaslara enjekte edilmektedir. Bu sayede hastaların ve doktorların botokstan istedikleri etki sağlanmaktadır. Fakat mikro toksin uygulamalarında oluşturulan bileşim direkt olarak cilt altına uygulanmaktadır. Hemen derinin altına uygulanması ince kırışıklıkların giderilmesi açısından oldukça büyük bir başarının sağlanmasına katkıda bulunmuştur.

Mikro toksin uygulamaları sadece yüze değil dekolte ya da boyna da uygulanabilmektedir. Cildin daha sıkı ve daha sağlıklı görüntü kazanması için mikro toksin uygulamaları çok fazla kullanılmaktadır. Bu işlem için insanların yaşlarının büyümesini beklemelerine de gerek yoktur. Büyüme çağını tamamalarmış her birey gerekli doktor onayını aldıktan sonra mikro toksin uygulaması yaptırabilmektedir. Botoks yaptıracak insanların yaşadıkları en büyük korkulardan biri, de mimiklerinde kayıp olup olmayacağı üzerinedir. Yanlış botoks uygulamalarında mimik kaybı olasılıkları bulunmaktadır. Ancak mikro toksin uygulamalarından sonra herhangi bir mimik kaybı yaşanması muhtemel değildir. Kişilerin bu konuda tedirginlik yaşayıp endişeye düşmelerine gerek yoktur.

Tüm botoks uygulamalarının olduğu gibi mikro toksin uygulamalarının da bir ömrü bulunmaktadır. bu tedavi şekline biçilen ömür altı ay olarak belirlenmiştir fakat mikro toksin uygulamalarını yaptıran her bireyin, bu sistemden altı ay maksimum fayda sağladıklarını söylemek doğru olmayacaktır. Cilt bakımlarını aksatmayan ve genetik özellikleri müsait olan kişilerin botoksun etkisini daha uzun süre taşıdıkları bilinmektedir. Bunun aksini yapan hastalar ise botokstan faydalandıkları süreyi bir hayli düşürmektedir. Bireyler güzel bir görünüm için mikro botoks uygulamalarından faydalanmalıdır. Ancak faydayı maksimize etmek tamamen onların ellerindedir.

Diğer Branşlar

İletişim

Ara
Whatsapp
Whatsapp
Randevu Randevu