+90 544 346 63 36 info@doktorklinikleri.com

Mezolifting

İnsanların yaşlarının ilerlemesi kendini en fazla yüz bölgesinde belli etmektedir. Yer çekimi etkisi ile sarkan yanaklar ya da çöken gözler yaşlanmanın ilk belirtilerinden biridir. Yaşlanma etkilerini yavaşlatmak ya da etkileri bir rafa kaldırmak için mezolifting oldukça faydalı bir tedavidir.

Mezolifting Özellikleri

Mezolifting yüz mezoterapisi olarak da bilinmektedir. Gençleşmekte, daha sağlıklı ve daha hacimli bir yüze sahip olmakta kullanılan en iyi tedavi yöntemlerinden biridir. Mezolifting tedavisi için farklı türden ilaçlar bir araya getirilmektedir. Bir araya getirilen ilaçların anti – aging özelliklerinin olduğu bilinmektedir. Bunun yanı sıra mezolifting tedavisinde kullanılan ilaçlarda hyaluronik asit ve kolajen üretimini artıcı etkisi bulunan ilaçlar da yer almaktadır. Bu sayılan maddelerin her biri yüzün ve bedenin gençlik kaynakları olarak gösterilmektedir.

Cerrahi operasyona gerek kalmadan yüzün gerilmesini sağlayan mezolifting uygulamasından önce yüz uyuşturulmaktadır. Çünkü oluşturulan ilaçlar bir enjektör ile direkt olarak deri altına bırakılmaktadır. Mezoliftigin en büyük etkilerinden biri de uygulanış biçimi sonrasında kendini göstermektedir. Yüzde gerekli uyuşma sağlandıktan sonra ihtiyaç duyulan bölümlere ince uçlu enjektörler ile müdahalede bulunulmaktadır. Mezolifting uygulamasından sonra kişilerin daha taze ve daha canlı bir cilt görünümüne kavuştukları bilinmektedir. Ayrıca bu yöntemler deri altına bırakılan maddeler kolajen üretimini uyarıcı özelliktedir. Böylece mezolifting uygulamasının etkileri beklenenden daha uzun sürelere çekilmektedir.

Mezolifting yaptırarak gençleşme sağlamayı hedefleyen bireylerin belli bir yaş grubuna dâhil olmaları gerekmektedir. Bu yöntemden en fazla faydayı otuz ve atmış yaş grubu arasındaki bireyler sağlamaktadır. Özellikle cildinin gençliğini uzun süre muhafaza etmek isteyen kişilerin düzenli aralıklarla mezolifting yaptırmaları tavsiye edilmektedir. Mezolifting yaptırılması gereken aralıklar ya da seanslar uygulamayı yaptıracak kişilere göre belirlenmektedir. Bu aşamada cildin durumu çok önemlidir. Uzmanlar hem seansları hem de seanslar arasındaki zamanı cildin sağlık durumuna göre belirmektedir. Seanslara düzenli bir şekilde devam etmek mezoterapiden istenilen sonucun alınmasını sağlamaktadır. Bu yöntemi daha önce estetik operasyon geçirmiş kişiler de uygulayabilmektedir. Çünkü aslında mezoterapi kişilerin yüzlerinin nem dengelerini destekleyerek vitamin ve besin takviyesi yapan bir sistemdir.

Diğer Branşlar

İletişim

Ara
Whatsapp
Whatsapp
Randevu Randevu