+90 544 346 63 36 info@doktorklinikleri.com

Lifting Amaçlı Dolgu Uygulamaları

  • Bireylerin yüz çevrelerinde yanaklarında ya da boyunlarında yaşlanmaya ve yer çekimine bağlı olarak sarkmalar meydana gelmektedir.  Lifting amaçlı dolgu uygulamaları bu sarkmayı ve çöküşü gidermek için kullanılmaktadır. İlerleyen tıp ve gelişen yöntemler sayesinde lifting (gerdirme) amaçlı dolgu uygulamalarından hızlı bir şekilde sonuç alınmasın mümkündür.

    Dolgu Uygulamalarının Özellikleri

    Yaşlanma süreci hem çevreye hem de genetik özelliklere bağlı olarak değişim gösteren bir süreçtir. Fakat bu sürecin sonunda alın kırışıklıkları, yanaklar kaşlar ya da boyunda sarkmalar görülmektedir. Özellikler deri kalınlığı diğer bölgelere oranlar daha ince olan boyun, göz çevresi gibi alanlarda yaşlanma belirtileri daha çok etkili olmaktadır.

    Geliştirilen dolgu yöntemleri sayesinde bu tarz yaşlanma etkilerini tersine çevirmek mümkündür. Lifting amaçlı dolgu uygulamalarının ana malzemelerini genellikle hyaluronik asit oluşturmaktadır. Hyaluronik asit bu kırışıklıkların ya da sarkmaların en önemli sebeplerinden biri olan nem eksikliğine karşı savaşmaktadır. Dolgu maddeleri içerdikleri hyaluronik asitle uygun olan vitaminler sayesinde bireylerin oldukça iyi sonuçlar almalarını sağlamaktadır. Lifting amaçlı dolgu uygulamaları cerrahi operasyona gereksinim duyulmayan estetik işlemler arasında sayılmaktadır. Bu dolgular genellikle doktorların kendi ofislerinde gerçekleştirilmektedir. Hastalar dolgu uygulamalarından sonra günlük yaşamlarına devam edebilmektedir. Yüzde uygulanan dolgu işlemlerinin en büyük yan etkisi bir takım şişliklerdir. Bu şişliklerin yüzde kalma süreleri de oldukça kısa bir zaman dilimini kapsamaktadır.

    Sarkmaları ortadan kaldırmak için yapılan dolgu işlemlerinde genellikle bir hafta sonra bir kontrol yapılmaktadır. Bu kontrol sırasında dolgunun yüze oturup oturmadığı ya da herhangi bir eksikliğin olup olmadığına bakılmaktadır. Bireylerin kontrol aşamasından sonra dolgularını bir seneye kadar muhafaza edebildikleri bilinmektedir. Dolgular zamanla eriyerek vücuda karışmaktadır. Fakat içerikleri hyaluronik asitli olduğu için bu vücuda karışma dönemi de vücuda oldukça yarar sağlamaktadır. Gerdirme amaçlı dolgu uygulamaları ortalama olarak otuz ve otuz beş yaş üstü kişilerde uygulanmaktadır. Dolgunun azlığı ya da çokluğu kırışıklığın derinliğine ya da sarkmanın derecesine göre belirlenmektedir. Boyuna ve göz çevresine ve yüzün belli bölgelerine yapılan dolgu uygulamalarının kişileri birden farklı bir insana çevirdikleri bilinmektedir.

Diğer Branşlar

İletişim

Ara
Whatsapp
Whatsapp
Randevu Randevu