+90 544 346 63 36 info@doktorklinikleri.com

Leke Tedavisi

Ciltte oluşan lekelerin birbirinden farklı nedenleri bulunmaktadır. Bazı lekeler güneş kaynaklı bazıları ise sivilce kaynaklıdır. Tüm bunların yanı sıra hormonal hastalıklar ya da bir takım ilaçların kullanımı da ciltte lekelenme problemi yaratmaktadır. Kadın ya da erkek fark etmeksizin birden fazla cilt lekesi türü olduğu bilinmektedir. Bu leke türlerinin fazlalığı kendini tedavi yöntemlerinde de göstermiştir. Ciltteki leke tedavilerinin de birden fazla yöntemi bulunmaktadır. Bireyler kendilerine en uygun leke tedavisi yöntemini doktoralına ya da dermatologlarına danışarak bulabilmektedir.

Leke Tedavi Yöntemleri

Altın iğne uygulaması son yıllarda en çok tercih edilen leke tedavi yöntemlerinden biridir. Bu yöntem özellikle işinde uzman kişiler tarafından yapıldığında fayda sağlamaktadır. Altın iğne uygulaması sırasında leke bulunan bölgeye lazer atışları uygulanmaktadır. İyileştirici bir etkisi bulunan bu lazer atışları ile kişilerin cilt lekelerinden kurtulmaları mümkündür. Tedavinin kaç seans içermesi gerektiği ise hastanın durumuna göre doktor tarafından belirlenmektedir.

Dermaroller ve dermapen tedavisi de cilt lekelerine karşı uygulanan tedavi yöntemlerinden biridir. Bu yöntem belirli araçlar ile lekeli bölgede kontrol dâhilinde bir hasar oluşturmaktadır. Oluşan hasar ise vücudun iyileşme mekanizmasının daha hızlı bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır. Oluşturulan hasarın iyileşme süreci de oldukça kısadır. İyileşme süreci sona erdiğinde ise kişilerin yenilenmiş bir ciltleri olmaktadır.

Peeling tedavileri de cilt lekeleri için en sık başvurulan tedavi yöntemlerinden biridir. Bu yöntemler sayesinde ciltte bir soyma gerçekleştirilmektedir. Vücuda faydalı olan asitler ile yapılan peeling işlemi özellikle lekeleri hafif olan hastalarda oldukça iyi sonuçlar alınmasını sağlamaktadır. Bu sistem için ise iki ya da altıya kadar çıkan seanslar bulunmaktadır.

Leke gidermede en iyi sonuçların alındığı bir diğer yöntem ise zenginleştirilmiş kan tedavileridir. Bu yöntem bireylerin kendi kanları yardımı ile yapılmaktadır. İşlem gerçekleşmeden belirli bir zaman önce bireylerden kan alınmaktadır. Alınan kanlar çeşitli işlemlerden geçirilerek bir nevi serumlara dönüştürülmektedir. Tedaviyi hızlandırıcı etkileri bulunan bu serumalar ise lekeli bölgelere enjekte edilmektedir. Bu sistem kişilerin kendi kanları ile yapıldığı için herhangi bir alerjik etki oluşturma problemi de yoktur.

Diğer Branşlar

İletişim

Ara
Whatsapp
Whatsapp
Randevu Randevu