+90 544 346 63 36 info@doktorklinikleri.com

Lazerle Tüy Sarartma

Lazer epilasyon sayesinde istenmeyen tüylerden büyük oranda kalıcı olarak kurtulmak mümkündür. Fakat bazı ince tüylerde lazerin istenilen etkiyi vermediği bilinmektedir. Lazer özellikle güçlü kıl köklerinde iyi sonuçlar alınmasını sağlamaktadır. Fakat lazerin ince tüy görünümünden rahatsız olan kişilere sunduğu başka bir sistem bulunmaktadır. Lazerle tüy sarartma işlemi sonrasından istenmeyen tüylerin görünümleri kamufle etmek mümkün hale gelmiştir.

Lazerle Tüy Sarartma Özellikleri

İnce ve açık renk kıllarından rahatsız olan bireyler için geliştirilmiş bir lazer teknolojisi bulunmaktadır. İnce ve açık renk kıllar için geliştirilmiş lazer teknolojisi bu kılların görünümlerini büyük oranda azaltma kapasitesine sahiptir. Bu sistem sadece açık renk tüylere sahip bireylerde kullanılmamaktadır. Geçmiş dönemlerde lazer epilasyon yaptırmış kişilerin çıkan seyrek ve ince tüyleri de lazerle tüy sarartma yöntemi sayesinde görünürlüklerini kaybetmektedir.

Lazerle tüy sarartmanın tüy renklerini açmaktan başka özellikleri de bulunmaktadır. Bu yöntem aynı zamanda zaten ince olan tüyleri biraz daha inceltmektedir. Böylece olduklarından daha ince ve daha açık renk olan tüylerin görünmeleri oldukça zorlaşmaktadır. Bu işlem sonrasında incelen tüylerin tekrar kalınlaşması mümkün değildir. Lazerle tüy sarartma işlemi diğer lazer operasyonlarla kıyaslandığında oldukça acısız bir lazer yöntemidir. Kişiler tüy sarartma işlemi sırasında sadece küçük oranlarda dürtmeler hissetmektedir.

Lazerle tüy sarartma yönteminin kullanılacağı bölgelere herhangi bir sınır getirilmemiştir. Bireylerin sorunlu olan vücut bölümlerinde lazerle tüy sarartma uygulanabildiği bilinmektedir. Fakat bu yöntem en çok yüz tüylerinde kullanılmaktadır. Özellikle saçların ve kulağın birleştiği kısımlara lazerle tüy sarartma yaptıran insanların sayısı oldukça fazladır. Bazı lazer yöntemlerinde insanların ten renkleri seçecekleri lazer yöntemini değiştirmelerine neden olmaktadır. Fakat lazerle tüy sarartma işlemi her ten renginde insana sorunsuz bir biçimde uygulanabilmektedir. Üstelik işlem sonra erdikten sonra bireyler tüylerinin renklerinin açıldıklarına şahitlik etmektedir. Etkisini kısa süre içerisinde göstermesi lazerle tüy sarartmanın en büyük artılarından biridir. Bunun yanı sıra lazerle tüy sarartma yaptıran bireyler bu işlemi iki ay süreyle sorunsuz olarak kullanabilmektedir. Süre sona erdiğinde süreci yeniden başlatmak bireylerin tercihlerine bırakılmıştır.

Diğer Branşlar

İletişim

Ara
Whatsapp
Whatsapp
Randevu Randevu