+90 544 346 63 36 info@doktorklinikleri.com

Lazerle Kıl Dönmesi Tedavisi

Kıl dönmesi birçok insanın mustarip olduğu sağlık problemlerinden biridir. Bu sağlık probleminin ortaya çıkması vücut kıllarının ense ya da sırttan dökülmesinden sonra kendini göstermektedir. Ense ya da sırttan dökülen kıllar insanların kaba etleri olarak tabir edilen kuyruk sokumlarında birikmektedir. Kuyruk sokumunda birikmeye başlayan bu kıllar o bölümün terli olmasına ya da insanların yaptıkları hareketlere bağlı olarak kuyruk sokumuna yerleşmektedir. Yerleşen bölgede büyümeye başlayan kıllar kıl dönmesi olarak adlandırılmaktadır. Bu hastalık ancak kıl dönmesi oluşan bölgede iltihap toplanması sorasında anlaşılmaktadır. Gerekli ameliyatların gerçekleşmesinden sonra ise istenmeyen bölgelerde biriken kıl yumaklarından kurtulmak mümkündür.

Lazerle Kıl Dönmesi Tedavisi

Kıl dönmesi insanların hayatlarında başlarına sadece bir kez gelen hastalıklardan biri değildir. Bu durum ne yazık ki birden fazla olarak tekrarlayabilme potansiyeline sahiptir. Her kıl dönmesi yaşandığında bıçak altına yatmak yerine gerekli önlemlerin alınarak bu olayın önüne geçmek daha acısız ve daha avantajlıdır. Çünkü ameliyatlardan sonraki toparlanma süreci ve ameliyat psikolojileri insanları bir hayli yorgun düşürmektedir. Lazer hayatın pek çok alanını kolaylaştıran bir yöntem olarak insanlara yardımcı olmaktadır. Lazerle kıl dönmesi tedavisi de lazerin hayatları kolaylaştırıp kaliteli yaşam standardı sunan bir alanıdır. Kişilerin tekrar kıl dönmesi yaşayıp o ameliyat sürecine girmektense sorunlarını lazer yöntemlerinden herhangi biri ile çözmeleri tavsiye edilmektedir.

Lazerle kıl dönmesi tedavi işlemi yapılırken amaç hastalığa neden olan kılların ortadan yok edilmesini içermektedir. Bu hastalığın sebebi ense kökünden yahut sırttan dökülen kılların, kuyruk sokumunda bulunan kıllara takılarak vücutla birleşmesidir. %90’a varan kalıcı lazer yöntemleri ile bu tür sorunları bulunan insanların kıl köklerinden kurtulmaları mümkündür. Kuyruk sokumunda ya da sırt kısmında kıllanma sorunu kalmayan bireylerin ise enselerinden kuyruk sokumlarına düşen kıllarından kurtulma imkânları daha kolay olacaktır. Bu kısımda biriken kıllar duş esnasında vücuttan kolayca ayrılacaklardır. Böylece insanların tekrar acı verici kıl dönmesi ameliyatlarına ihtiyaçları kalmamıştır. Lazerle kıl dönmesi tedavisi için seansları aksatmamak ve bu seansların yapılacağı merkezi iyi bir araştırma sonrasında seçmek çok önemidir.

Diğer Branşlar

İletişim

Ara
Whatsapp
Whatsapp
Randevu Randevu