+90 544 346 63 36 info@doktorklinikleri.com

Lazer Epilasyon Nedir?

İstenmeyen tüylerden kurtulmak ve epilasyon için vakit harcamamak kadın erkek tüy problemi olan herkesin hayalidir. Bu hayali gerçekleştirmenin birçok yolu vardır. Fakat lazer epilasyon kadar kalıcı ve kesin çözümler vaat eden başka bir yol bulunmamaktadır.

Lazer Epilasyon Özellikleri

Gelişen teknoloji sonrasında istenmeyen tüylerden kurtulmanın en iyi yöntemi lazer epilasyon olarak kendini göstermiştir. Lazer epilasyon kıl köklerine lazer atışları göndererek o bölgedeki tüylenme problemini ortadan kaldıran yöntemdir. Yakılan kıl kökleri gereken tüm seanslar tamamlandığı takdirde yeniden canlanmamaktadır. Bu da lazer epilasyon yaptıran bireylerde bir daha tüylenme problemi görülmemesini sağlamaktadır.

Lazer epilasyon yaptırmak isteyen pek çok insanın kafasında ‘Acaba lazer epilasyon zararlı mıdır?’ şeklinde sorular bulunmaktadır. Bu konuda özellikle halk arasında oldukça fazla bilgi kirliliğin olduğu açıktır. Fakat lazer epilasyon gerekli sağlık kuruluşlarında onay almış bir sisteme sahiptir. Bu sebepten ötürü lazer epilasyonun insan sağlığına zararlı olduğunu söylemek doğru değildir. Ayrıca lazer ışınları sadece kıl köklerini hedef aldığı için ter bezlerini lazer ışıklarından etkilenmesi de mümkün değildir. Lazer epilasyon yaptırmak isteyen bireyler bu işlemi iyi ve kaliteli bir merkezde yaptırdıkları durumlarda herhangi bir problemle karşılaşmayacaklardır.

Lazer epilasyon kişilerin lazer epilasyon yaptırdıkları bölgeye ve o bölgedeki kıl köklerinin durumuna göre seanslandırılmaktadır. Kıl kökleri güçlü olan kişilerin seansları biraz daha fazla olmaktadır. Lazer epilasyonlarda seans aralıkları da lazerin hangi bölgeye yapıldığına göre değişmektedir. Fakat ortalama olarak her seans arasında bir ay bulunmaktadır. İlk bir ya da iki seansın bir aydan daha kısa zaman aralıkları içerisinde gerçekleşmesi doğaldır. Fakat kıl kökleri güçlerini kaybetmeye başladığında seansların aralıkları da uzamaktadır. Lazer epilasyon yaptırmak isteyenlerin korktukları bir diğer husus ise acıdır. Epilasyon süresi boyunca acı şiddeti bireylerin kaldıramayacağı boyutlara çıkmamaktadır. Acı eşiğine göre durum değişse de bu sistemde hissedilen acının normal bir epilasyon kadar olduğu söylenmektedir. Ayrıca lazer epilasyondan sonra deride hafif kızarıkların görülmesi normaldir. Bireylerin epilasyon sonrasında kendilerini güneş ışınlarından korumaları ve epilasyon yapılan bölgeyi nemlendirmeleri gerekmektedir.

Diğer Branşlar

İletişim

Ara
Whatsapp
Whatsapp
Randevu Randevu