+90 544 346 63 36 info@doktorklinikleri.com

Kolajen Uyarıcı Dolgu Uygulamaları

  • Kolajen daha genç ya da daha pürüzsüz bir cilt için her bireyin ihtiyaç duyduğu protein kaynaklarından biridir. Kolajen üretiminin yaşa bağlı olarak azalması sonrasında yüzün eski esnek yapısını kaybettiği gözlenmektedir. Esnek yapısını kaybeden yüz kırışıp aynı zamanda sarkmaktadır. Bu bölgelere çeşitli yöntemlerle müdahale edilip durumu tersine çevirmek mümkündür. Özellikle kolajen uyarıcı dolgu uygulamaları bu alanda çok etki sağlamaktadır.

    Kolajen Uyarıcı Dolgu Uygulamaları Özellikleri

    Kolajen uyarıcı dolgu uygulamaları özellikle sarkmalara karşı yüz gerdirme operasyonları geçirmek istemeyen insanların tercih ettikleri tedavi yöntemlerinden biridir. Bu tür uygulamalar sayesinde dolgu uygulanan bölgedeki kolajen üretiminin arması sağlanmaktadır. Kolajen uyarıcı dolgu materyalleri bir jel özelliği taşımaktadır. Bu dolgunun uygulanması da diğer dolgularda olduğu gibi kısa zaman dilimleri içerisinde gerçekleşmektedir. Dolgunun uygulandığı bölge uyuşturulduğu için hastaların dolgu sırasında acı hissetmelerinin önüne geçilmiştir. Uzman doktorlar kolajen uyarıcı dolgu uygulamalarını ejektörler yardımı ile yapmaktadır. Bu uygulama sonrasında dolgu uygulanan bölgede hafif şişlikler görülebilmektedir. Şişliğin sebebi dolgu değil jeldir. Kolajen üretici dolgu uygulamalar tedaviye yönelik dolgular olduğu için etkilerini görmek için biraz beklemek gerekmektedir.

    Kolajen üretiminin gerçekleşmesi için ortalama olarak dört aya ihtiyaç duyulmaktadır. Bu sürecin sonunda kolajen üretimine yönelik dolgu uygulaması yaptıran kişiler ciltlerinde oluşan değişimleri fark edecekleridir. Bu farkların en belirgini daha parlak daha genç ve daha sağlıklı bir yüz görünümüdür. Ayrıca bu dolgu sistemi sayesinde yüze bir hacim kazandırıldığı da bilinmektedir. Yüzdeki kolajen üretiminin artması yüze bir lifting bir değer değişle gerdirme etkisi de yapacaktır. Bu dolguların gençleştirme etkileri sağlamalarının nedenlerinden biri olarak da bu lifting etkisi gösterilmektedir.

    Akıllı dolgu uygulamaları kolajen uyarıcı dolguların başında gelmektedir. Akıllı dolgu uygulamaları vücuttaki kolajen üretimini artırmanın yanı sıra vücuda ihtiyaç duyduğu nemi de sağlamaktadır. Akıllı dolgu istenilen bölgeye uygulandıktan sonra o bölgede dört seneye kadar aktif bir kolajen üretimi sağladığı görülmektedir. Bu dolgu dekolte bölgesine yüze ya da ellere uygulanabilmektedir. Uzun yıllar dayanabilmesi kolajen uyarıcı dolgu uygulamaları arasında akıllı dolguyu ön plana çıkarmaktadır.

Diğer Branşlar

İletişim

Ara
Whatsapp
Whatsapp
Randevu Randevu