+90 544 346 63 36 info@doktorklinikleri.com

Kol Germe

Kol germe estetiğinin tıbbi terimi brachioplastidir. Kol bölgesinde görülen deformasyonların giderilmesi amacı ile yapılmaktadır.

Kol Germe Estetiği Neden Yapılır?

Deri kalınlığının esnekliği çeşitli nedenlerden ötürü bozulabiliyor. Özellikle yaşlanma, kilo alıp verme kol germe estetiğini gerekli kılabiliyor. Yaşlanmanın da etkisi ile elastik ve kollajen liflerin yapısında bozulma olabiliyor. Yağ tabakasında meydana gelen küçülmelerin sonucunda, vücut dokularında gevşeme ve sarma ortaya çıkıyor. Kol bölgesinde oluşan bu durumun giderilmesi, bu alanda uzmanlaşmış olan estetik doktorlarının müdahalesi ile son buluyor.

Kol Germe Ameliyatı Öncesi

Uygulamaya başlamadan önce doktorunuz tarafından değerlendirme yapılacaktır. Aralıklı kilo verme, yaşlılık ve yerçekimi sonucu çatlakların meydana gelmesi söz konusudur. Sarkıklık ile birlikte birikmiş olan yağ dokusu kişiden kişiye göre değişebiliyor. Bu sebeple her hastanın kendi içinde değerlendirmesinin yapılması gerekiyor. Doktorunuzun size özel verdiği talimatlara uyarak, ameliyat öncesi – sırasında ve sonrasında ne gibi aşamalardan geçecek olduğunuzu bileceksiniz.

Ameliyat öncesinde doktorunuzun kararı liposuction ile birlikte bir estetik operasyonun gerçekleşmesi gerektiği yönünde olabilir. Daha başarılı sonuçlar alınması açısından bu şekilde bir talep oluşturulabilir. En doğru kararın muayene sonrası verilmesi olağandır. Kol germe estetik operasyonu ile ilgili detaylı bilgiyi, kendi muayene olduğunuz sırada doktorunuzdan alabilirsiniz.

Kol Germe Ameliyatı Sonrası

Ameliyat tamamlandıktan sonra iyileşmenin nasıl olacağı önemlidir. Baktığınızda ameliyatın genel anestezi ya da sedasyona altında gerçekleştirilebilen bir ameliyat olduğunuz göreceksiniz. Kesilen yer iki tabaka halinde dikilecek olduğundan kol germe ameliyatı sonrasında istirahat gerekecektir. Ameliyat sonrasında yumuşak şekilde bir pansuman yapılır. 4 – 5 gün içinde günlük aktivitelere dönülmesi mümkündür. Gerdirme ameliyatı sonrasında kişinin yapması gereken, 1 ay boyunca korse takmaktır.

Korse;

İyileşme sürecinin hızlanması açısından bir ay boyunca korse takmaya dikkat etmelisiniz. Kol için geliştirilmiş olan korseler sayesinde kaşıntı olmadan – terleme olmadan kullanmanız kolaylaştırılacaktır. Doktorunuzun önerisini dikkate alarak, bir ay kullanmaya dikkat etmelisiniz. Beraberinde kolunuzun biçiminin de çok daha estetik olması söz konusu olacaktır.

Estetik Operasyon Sonrası iz;

Kesiler açıldığından, iz kalacak mı sorusu da sıkça sorulan sorular arasında yerini alıyor. 1 sene sonra belirginliğin tamamen gideceği bilinmelidir. Kolunuzun kesiksiz şekilde görüntüsünün olması sağlanacaktır. Dikişler 10 gün sonra alınacak, iyileşme süreci tamamlandığında ise tam da hayalini kurduğunuz şekilde kol germe estetiğinin sonuç verdiğini göreceksiniz. Doktorunuzdan detaylı bilgi alarak, direkt olarak size özel yorum alabilirsiniz.

Diğer Branşlar

İletişim

Ara
Whatsapp
Whatsapp
Randevu Randevu