+90 544 346 63 36 info@doktorklinikleri.com

Kaş Kaldırma Ameliyatı

Evde, işte, sokakta yürürken ve hata alışveriş yaparken bile insanların ilk baktıkları şey birbirlerinin yüzüdür. Karşımızdaki insan hakkında fikir edinmeye çalışırken önce yüzünden bir takım çıkarımlar yapmaya çalışırız. Bunu bilinçli ya da bilinçsiz bir şekilde de olsa yaparız. Bu insan doğasının bir gereğidir tıpkı köpeklerin birbirlerine duygularını ifade ederken kuyruk hareketlerini kullanması gibi biz insanlar da konuşmadan önce yüz ifadelerimiz ile birbirimiz bir şeyler anlatırız.

Kaşlarımız da yüzümüzdeki karmaşık kas yapısının neredeyse her hareketinden etkilenen ve farklı görüntüler sergileyen yapılarımızdır. Kaşlar bu anlamda aslında alın ve gözlerden pek ayrılamaz çünkü bu yapılar beraber hareket ederek yüzümüzde bir takım ifadeler ortaya çıkmasını sağlar.

Ne var ki insanlar yaşlandıkça kaşları aşağı doğru sarkabilir, alınlarında ve kaşlarının arasında çizgiler oluşabilir. Böylelikle yüzde aslında dışarıya karşı göstermek istediğimizden daha farklı ifadeler vermiş ve kendimizi farklı, istemediğimiz bir şekilde anlatmış oluruz. Sürekli yorgun veya moralsiz bir ifade ile insanlara bakmış oluruz.

Yaşlanmanın bu istenmeyen etkilerini, hem kendimizi dünyaya doğru bir şekilde anlatmak hem de kendi görüntümüzle barışık olmak için bir takım operasyonlar ile önlemek ya da daha kabullenilebilir bir hale getirmek mümkün. Kaş kaldırma ameliyatı da bu ameliyatlardan birisi. Kaş kaldırma ameliyatları uzun zamandır yapılmakta ve işin gerçeği geçen bu zaman zarfında her dönem farklı kaş şekilleri tercih edilir hale geldi. Her estetik ameliyatta olduğu gibi müdahalenin kararında ve doğru şekilde yapılması kaş kaldırma ameliyatında da olmazsa olmaz. Hele ki kaşlar gibi yüz ifademizi oluşturan, yukarıda da bahsettiğimiz gibi sosyal ilişkilerimizde yüz ifademizin önemli bir bölümü ile diğer insanlarla kurduğumuz ilk temasın, büyük bir kısmını oluşturan yapılara yapılacak müdahalenin, doğru bir şekilde, tecrübeli bir hekim tarafından yapılması son derece önemli.

Eğer kaşların dış tarafları haddinden fazla kaldırılmış olur ise sürekli sinirli ve gergin bir ifadeye sahip olunurken, aksi durumda yani iç taraflarındaki uçların fazla kaldırılması durumunda ise sürekli şaşkın bir ifade yüzde hakim olacaktır.

Tecrübeli bir hekim tarafından yapılan doğru bir müdahale ile kaş kaldırma ameliyatı ile bölgedeki kırışıklıklar giderilir, yüzde daha canlı bir ifade oluşturulur ve bunlara bağlı olarak daha genç bir görünüm kazanılır.

Diğer Branşlar

İletişim

Ara
Whatsapp
Whatsapp
Randevu Randevu