+90 544 346 63 36 info@doktorklinikleri.com

Karboksi Terapi

İlerleyen tıp sayesinde her geçen gün yeni bir tedavi yönteminin kullanılmaya başlandığı bilinmektedir. Karboksiterapi de birden fazla alanda fayda sağlanan ve ana maddesinin karbondioksit gazının oluşturduğu bir tedavi biçimidir.

Karboksi Terapinin Özellikleri

Karboksiterapi uygulamasının en büyük özelliğini karbondioksit gazının deri altına enjekte edilmesi oluşturmaktadır. Bu tedavi biçimi ilk olarak Fransa’da ortaya çıkmıştır. Günümüze kadar geliştirilmesi sonrasında ilk kullanıldığı zamana oranla daha fazla etki alanının olmasını sağlamıştır. Karboksiterapi sayesinde; ameliyat izleri ve yara izleri giderilmektedir, ellerde ve yüzde bir gençleşme sağlanmaktadır, bölgesel yağlanmaya müdahale edilmektedir, selülitler tedavi edilmektedir, dekolte ve boyun kısımlarında gerginlik sağlanmaktadır ayrıca deride oluşan çatlakların da tedavisi mümkün olmaktadır.

Karboksiterapinin pek çok alternatifi olmasına rağmen bu yöntem sağladığı avantajlardan ötürü alternatiflerinin önüne geçmektedir. Örneğin karboksiterapi oldukça acısız bir tedavi biçimidir. Diğer ameliyatsız estetik operasyonlarda işlem yapılacak bölge lokal anestezi özellikleri gösteren kremler tarafından uyuşturulmaktadır. Fakat karboksiterapide hastaların herhangi bir uyuşturma aşaması geçirmelerine gerek yoktur. Üstelik tedavi bir hayli kısa zaman dilimi içerisinde sona ermektedir ve hastalar tedavi sonrasında dinlenme ihtiyacı duymamaktadır. Karboksiterapi sona erdikten sonra hastaların günlük yaşamlarına devam etmelerinde herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Karboksiterapinin işleyiş biçimi karbondioksit gazının gerekli bölgelere enjekte edilmesi yolu ile gerçekleşmektedir. Bu enjekte işlemi ancak işinde uzmanlaşmış kişiler tarafından yapılmalıdır. Çünkü karboksiterapi tedavilerinde karbondioksit gazının dozunu ayarlamak çok büyük önem taşımaktadır. Deri altına enjekte edilen gaz orada bulunan hücreler tarafından emilmektedir. Bu sayede işlemin uygulandığı bölgelerde doku yenilenmeleri hızlanmaktadır. Ayrıca karbondioksit gazının yağ yakıcı özellikleri de kendini göstermeye başlamaktadır. Fakat bu tedavinin olumlu etkileri için üç ya da dördüncü seansa kadar beklemek gerekmektedir. Karboksiterapi yöntemi ile tedavi olan hastalar vücutlarındaki düzelmeyi ancak üç ya a dördüncü seansın sonunda görebilmektedir. Gerçekleşen seanslardan sonra karbondioksit gazı enjekte edilen bölgelerde bir karıncalanma hissi ve sıcaklık hissedilmesi normaldir. Ayrıca kişiler sağlıklı yaşamaya ve düzenli beslenmeye dikkat ederlerse karboksiterapiden sağladıkları faydaların bir hayli uzun süreli olduklarını fark edeceklerdir.

Diğer Branşlar

İletişim

Ara
Whatsapp
Whatsapp
Randevu Randevu