+90 544 346 63 36 info@doktorklinikleri.com

Kabızlık Durumunda Beslenme

Sağlıksız/düzensiz beslenme alışkanlıkları, buna bağlı olarak yeterli posa alınmaması, su tüketiminin az olması, antibiyotik kullanımı gibi nedenlere bağlı olarak özellikle kadınlarda kabızlık problemi ile sık karşılaşmaktayız. Kabızlığın giderilmesinde en önemli unsur posadan zengin beslenmektir. Kabızlık durumunda beslenme için bizleri arayabilirsiniz.
Diyet posası besinlerin sindirilmeyen kısımlarıdır. Posa, tokluk hissinin oluşması ve bağırsakların düzenli bir şekilde çalışmasında etkili rol oynamaktadır. Besinlerin doğal bir bileşeni olan diyet posası, kardiyovasküler hastalıkların, obezitenin ve tip 2 diyabetin önlenmesine yardımcıdır. Diyet posasının en iyi kaynakları kuru baklagiller, mevsiminde sebze ve meyveler, tam tahıllı ürünlerdir. Su besinlerin sindirilmesini ve dışkının yumuşak olmasını sağlar. Bu yüzden yeterli su tüketimi kabızlığın giderilmesinde de etkilidir. Günlük su gereksiniminizi kabaca kg başına 30 ml olarak hesaplayabilirsiniz.
Daha sağlıklı bir şekilde kabızlık durumdan beslenme için bizlerle iletişime geçip profesyonel diyetisyen desteği alabilirsiniz.

Diğer Branşlar

İletişim

Ara
Whatsapp
Whatsapp
Randevu Randevu