+90 544 346 63 36 info@doktorklinikleri.com

HyaToks Uygulamaları

İnsanların yaşam standartlarını artırma istekleri ve yaşlılığa karşı önlem almak için çeşitli yöntemlere başvurdukları bilinmektedir. Yakın geçmişe kadar yaşlanmaya ve kırışıklıklara karışı alınan önlemlerin başında yüz gerdirme operasyonlar bulunmaktaydı. Fakat ilerleyen tıp sayesinde ameliyatsız estetik operasyonlar günümüzde daha çok tercih edilir hale gelmiştir. Kişilerin hangi ameliyatsız estetik uygulamasını seçeceği ise yaşadıkları problemlere göre değişim göstermektedir.

HyaToks Uygulamaları

İlerleyen yaş özellikle kadınları olumsuz olarak etkilemektedir. Bu sebepten ötürü oluşan yüz çizgilerini boyun ya da dekolte bölgelerinde meydana gelen bozulmaları gidermek için çeşitli botoks yöntemlerine başvurulmaktadır. Bu uygulamaların seçilmesinin en büyük sebeplerinden biri tedavi sona erdikten sonra hastaların hemen günlük rutinlerine dönebilmeleridir. Üstelik bu toksin uygulamaları esnasında uygulamanın yapılacağı bölüm uyuşturulduğu için hastaların acı hissetmeleri de mümkün değildir. Cilt bakımlarına ve kendilerine özen gösteren kişiler düzenli aralıklarla yaptırdıkları toksin işlemleri sayesinde yaşlanma etkilerini uzun süre erteleyebilme fırsatını ellerinde bulundurmaktadır. Toksin uygulamalarının estetik görüntüden ziyade sağlık amaçlı kullanıldığı durumlar da vardır. Fakat her ne amaçla kullanılırsa kullanılsın botoksun içerdiği maddelerin insan sağlığına herhangi bir zararının olmadığı bilinmektedir.

Genel olarak yaptırılan tüm toksin uygulamalarında uyuşması gereken bir takım ortak kurallar bulunmaktadır. Bu toksin uygulamaları sırasında ince uçlu olsalar dahi iğneler kullanılmaktadır. Tedavi sonrasında da kullanılan iğnelere bağlı olarak bir şişlik görülmektedir. Bu sebepten ötürü şişliğin daha hızlı inmesi ve artmaması için buz kompresleri yapılmalıdır. Toksin uygulamaları sonrasında şişlik oluştuğu için işlemin asıl etkilisini hemen görmek mümkün değildir. Toksin uygulamalarında oluşturulmak istenilen etki tedavi bittikten bir ya da iki gün sonrasında kendini göstermektedir. Hastaların bu süreçte doktorların tavsiyelerine uymaları gerekmektedir. Ayrıca uygulamalardan sonra verilen doktor randevulularına da mutlak suretle gidilmelidir. Bu randevularda botoks uygulanan bölgenin kontrolleri yapılmaktadır. Ayrıca herhangi bir görünüm bozukluğu durumunda da yeniden müdahale edilmektedir. Toksin uygulamalarının türüne göre ömürleri de değişim göstermektedir. Fakat bir toksin uygulamasından en fazla bir buçuk sene fayda sağlamak mümkündür. Bu sebepten ötürü toksin uygulamalarının belirli aralıklarla yenilenmesi gerekmektedir.

Diğer Branşlar

İletişim

Ara
Whatsapp
Whatsapp
Randevu Randevu