+90 544 346 63 36 info@doktorklinikleri.com

Gülüş Bozukluklarında Toksin Uygulamaları (Gummy Smile)

Güzel bir gülüşe sahip olmak insanların daha mutlu ve daha öz güvenli bireyler olmalarını sağlamaktadır. Fakat gülüş bozuklukları insanların bu süreçte olumsuz etkiler yaşamalarına neden olmaktadır.

Gülüş Bozukluklarının Nedenleri

Güşüş bozukluklarının birden fazla nedeni bulunmaktadır. Bu nedenlerden biri diş etlerinin fazla görünmesidir. Gülüş sırasında ya da konuşma sırasında olması gerekenden daha fazla görünen diş etleri bu probleme sahip insanları olumsuz olarak etkilemektedir. Üst çenenin dikey bir gelişim göstermesi ya da üst dudağın çok hareketli olması bu problemin nedenleri arasında kendilerini göstermektedir.

Gülüş bozukluklarının giderilmesi için yapılan cerrahi operasyonların olduğu da bilinmektedir. Fakat ameliyatsız estetik yöntemleri bireyler için uygun olduğu müddetçe cerrahi operasyonlardan önce gelmektedir. Gülüş bozukluklarında toksin uygulamaları gülüş bozukluklarının tedavileri için tercih edilen en iyi ameliyatsız çözümdür. Toksin yani botoks ile tedavi yöntemi estetik açıdan oldukça iyi sonuçlar alınmasını sağlamaktadır.

Gummy Smile olarak da bilinen gülümseme bozukluğu gülümserken diş etlerinin olması gerekenden daha fazla görülmesi anlamı taşımaktadır. Doğru uygulanan botoks uygulamalarından sonra bu görünümde iyileşme sağlandığı bilinmektedir. Bu botoks uygulaması burun kenarlarına olduğu gibi diş etlerinden de yapılabilmektir. İşlemin yapılacağı kısım doktor tarafından belirlenmektedir. Burun kenarlarına yapılan botoks işleminden önce hastaların burun kenarlarına lokal anestezi kremleri uygulanmaktadır. Daha sonra ince uçlu botoks iğneleri aracılığı ile gerekli miktarlarda botoks uygulaması yapılmaktadır. İşlem sona erdikten sonra kişilerin günlük hayatlarına dönmelerinde herhangi bir problem bulunmamaktadır. Bireylerin işlem sonrasında oluşabilecek şişkinliklere ya da ödemlere karşı buz kompresi yapmaları doktorlar tarafından önerilmektedir. Burun kenarlarına yapılan botoksun etkileri tedavi bittikten birkaç gün sonra görülmeye başlamaktadır. Ayrıca kişilerin aşırı hassas bir ciltleri yoksa botoks işlemi sırasında herhangi bir kızarma ya da morarma sorunu yaşamaları da beklenmemektedir.

Gülüş bozukluklarında toksin uygulanmasından on gün sonra hastaların gülüşlerinde düzelmeler tam anlamıyla görülmektedir. Botoks işlemleri kalıcı işlemler olmadığından ötürü bu işlemin etkisini yitirdiğinde tekrar edilmesi gerekmektedir. Gülüş bozuklukları için yapılan botoksların etkilerini en fazla sekiz ya da dokuz ay sürdürdükleri bilinmektedir.

Diğer Branşlar

İletişim

Ara
Whatsapp
Whatsapp
Randevu Randevu