+90 544 346 63 36 info@doktorklinikleri.com

Göz Kapağı Ameliyatı

Göz kapağı ameliyatı artık çok daha gelişmiş yöntemler ile yapılıyor. Geçmişte uygulanan yöntemlerin dışında kolayca çözüm sağlanıyor.

Plexr Yöntemi ile Göz Kapağı Estetiği

İlk olarak göz kapağı ameliyatı adı altında sunulan estetik yöntemlerinin, diğer ameliyat çeşitlerine göre çok daha kolay olduğunu bilmelisiniz. Hemen iyileşme sürecinin hem de göz kapağının durumunun yeni yöntemler ile çok daha avantajlı sonuçlar vereceğini göreceksiniz. Plexr yöntemi ilk olarak İtalyan Plastik cerrahı Prof. Dr. Fippi tarafından geliştirilerek, uygulanmaya başlamıştır. Cildin yüzeyinde yer alan elektriksel enerjinin havadaki gazı iyonize etmesi ve plasma enerjisine dönüştürmesi söz konusudur. Cilt yüzeyinin en üst katmanına etki ederek sorunlu bölgenin buharlaşması ile yeni dokunun oluşması sağlanmaktadır.

Uygulama, cilt yüzeyinin en üst katmanında dahi etkilidir. Sorunlu bölgenin sümblimleşme ile yeni doku oluşumunu sağladığını bilmelisiniz. Bu sayede herhangi bir lekenin kalmasının da önüne geçilir. Hiçbir şekilde iz kalmadan, son derece güvenli şekilde etkili sonuçlar vermesi sağlanacaktır. Az sayıda seans ile istediğiniz sonucu almanız mümkündür.

Plexr Soft Sungery Yöntemi

Göz kapağı ameliyatı ihtiyacı olan kişi 2005 yılından beri yapılan bu estetik ile çok daha iyi sonuçlar alabileceğini görecektir. Yöntemin hangi durumlarda kullanılabilecek olduğu aşağıda verilmiştir.

Aktif aknelerin kontrol altına alınmasında

Yüzeysel lekelerin tedavisinde

Dudak üstü mimikleri ve sigara çizgilerinin azaltılması

Göz kapağı düşüklüğü olanlarda

Göz çevresi kırışıklıklarından rahatsız olan kişilerde uygulamanın gerçekleşmesi mümkündür.

Ayrıca kabarık benlerin tedavisinde de kullanılıyor. Siyah ve renkli dövmelerin tedavisinde de bu yöntemin kullanıldığı bilinmelidir. Bu sayede çok daha hızlı şekilde iyileşmenin sağlanması mümkündür.

Uygulama Nasıl Yapılır?

Anestezik krem, uygulama yapılacak olan bölgeye sürülür. Bu şekilde 30 dakika beklemesi istenir. Göz kapağı ameliyatı kapsamında gerçekleşen bu estetik operasyon çok daha hızlı şekilde iyileşme sağlayacaktır. Lokal anestezik bir krem ile uyuşturulma sağlanır. Ardından 45 dakika ortalama süresi olan bir seans gerçekleşir. 4 – 10 gün arasında küçük kabuklanmalar olabilir. Bu dönemde tedavinin tamamlayıcısı olan kremler kullanılabilir.

Prexy Kaç Seans Uygulanır?

Uygulamanın kaç seans olacağını da merak edebilirsiniz. Prexy uygulamasının kaç seans olacağı kişinin durumuna göre de değişecektir. Kişinin şikayet derecesine göre 2 ya da 4 seans arasında uygulama ile istenen estetik görünümün elde edilmesi mümkün olacaktır. Dilediğiniz görünüme kavuşmanızın ardından, kalıcı olarak göz kapağınızın estetik görünümünde kalacağını bilmelisiniz. Göz kapağı ameliyatı ile de estetik görünüm sağlanabilir.

Diğer Branşlar

İletişim

Ara
Whatsapp
Whatsapp
Randevu Randevu