+90 544 346 63 36 info@doktorklinikleri.com

Göz Altı Işık Dolgusu

  • Estetik açıdan yüzdeki en önemli noktalardan biri şüphesiz olarak göz altlarıdır. Kadın erkek fark etmeksizin göz altlarında morlukların oluşması ya da göz altlarının çukurlaşması herkesin yaşayabileceği sorunlar arasında yer almaktadır. Göz altı problemleri olan kişiler asıl hallerinden daha yaşlı, daha yorgun ve en kötüsü de hasta gibi görünmektedir. Göz altı morlukları eğer bir rahatsızlıktan ileri gelmiyorsa günümüzde çözümü oldukça basittir. Göz altı çukurlaşmasından ya da göz altı morluklarından şikâyetçi olan kişiler göz altı ışık dolgusu sayesinde bu sıkıntılarından kısa bir zaman dilimi içerisinde kurtulma şanslarına sahiptir.

    Göz Altı Işık Dolgusu Nedir, Nasıl Yapılır?

    Göz altı ışık dolgusunun yapımından önce doktor seçiminin önemini belirtmekte fayda vardır. kişiler fiyata aldanıp bu işlemi kesinlikle hijyen kurallarına uymayan merdiven altı olarak tabir edilen yerlerde yaptırmamalıdır. Çünkü böyle merkezlerde yapılan göz altı ışık dolguları gözlerde ciddi rahatsızlıkların yaşanmasına neden olabilmektedir. Göz altı derisi çok ince ve çok hassas olduğu için bu işlemin mutlaka işinde uzmanlaşmış bir doktor tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

    Göz altı ışık dolgusu vücut için en faydalı olan çeşitli vitaminlerin bir araya getirilmesi ile oluşturulmuştur. Oldukça doğal maddeler içerdiği için vücut açısından herhangi bir zararı bulunmamaktadır. İşlem uygulanmadan önce gerekli bölgelere uyuşturucu krem uygulandığı için kişilerin dolgu sırasında herhangi bir acı hissetmeleri olanak dışındadır. Uzman doktor krem hissizleştirmeyi sağladığı an göz altlarına dolguları yerleştirmeye başlamaktadır. Bu işlem sırasında bir de hemşire olması gerekmektedir. Çünkü hem dolgunun katılaşması hem de morarmaması için doktorun uyguladığı bölgelere bir tampon uygulanması şarttır. Bir hemşire ve bir doktordan oluşan göz altı dolgusu ekibi bu işlemi on beş dakika içerisinde bitirmektedir. Fakat kişilerin göz altı problemleri çok fazlaysa sürenin ve seansların uzadığı da bilinmektedir. İşlem bittikten sonra kişiler normal hayatlarına dönebilmektedir. Ömrünün on aya kadar uzadığı bu dolgu yüze oturdukça ışığı yansıtma özelliği edinmektedir. Dolgunun ismi de edindiği bu özellik nedeniyle verilmiştir.

Diğer Branşlar

İletişim

Ara
Whatsapp
Whatsapp
Randevu Randevu