+90 544 346 63 36 info@doktorklinikleri.com

Genital Estetik ve Genital Bölge Dolguları

  • Genital estetik, bir diğer deyişi ile vajinal estetiğin uygulanmasında birden fazla neden bulunmaktadır. Fakat kadınlar genital bölgelerindeki şekil bozukluklarından rahatsız oldukları için de genital estetik yöntemlerine başvurabilmektedir. Yapılan operasyonalar sonrasında kadınların cinsel ilişki sırasında aldıkları cinsel hazzın arttığı bilinmektedir. Ayrıca genital bölgelerinin görünümlerinden memnun olan kadınların daha öz güvenli oldukları da belirlenmiştir.

    Genital Bölge Dolguları

    Genital bölge estetikleri büyü oranda genital bölge dolguları şeklinde kendilerini göstermektedir. Özellikle büyük dudak dolgusu bu alanda en çok tercih edilen genital bölge dolgularından biridir. Kadınların genital bölgelerinde bulunan dudaklar genetik olarak ya da yaşlanmaya bağlı olarak küçülme gösterebilmektedir. Bu kısımlarda saklamalar görülmesi de oldukça doğaldır. Önceden ideal büyüklükte olan bu dudakların zamanla küçülmelerinin başlıca nedenlerinden genital dudaklarda bulunan yağ oranlarının azalma göstermesidir. Bu sebepten ötürü genital bölgenin dış dudaklarına dolgu işlemi gerçekleştirilmektedir.

    Dış genital bölgede meydana gelen küçülmeden başka olarak renk değişikliklerinde ve renk solmalarında da genital dolgu uygulamasına gidilmektedir.  Genital bölge dolgularının en çok tercih edilen yöntemi gerekli bölgelere yağ enjekte edilmesi ile yapılmaktadır. Bunun yanı sıra hyaluronik asit kullanarak vajina dudaklarına dolgu yapıldığı da bilinmektedir.  Hyaluronik asit ile yapılan dolguların ömürleri dokuz aya kadar sürebilmektedir. Fakat yağ enjekte edilerek yapılan genital dolgu işlemlerinin kalıcılığı sorunsuz şekilde devam etmektedir.

    Yağ enjekte edilerek genital bölgede dolgu yapılabilmesi için öncelikle vücuttan bir yağ alma işlemi gerçekleşmektedir. Doktorlar bireylerin vücutlarından liposuction işlemi sırasında kullanılan kanüller aracılığı ile yağ çekmektedir. Yağ çekilecek olan bölge kişinin en çok yağ bulunan bölgelerinden biri olarak seçilmektedir. Genellikle bu alanlar göbek kısımlarından oluşmaktadır. Çekilen yağlar yine bu iş için yapılmış kanüller sayesinde vajina dudaklarına enjekte edilmektedir. Bu enjekte işlemi ortalama olarak bir saat sürmektedir. Bu dolgu işlemini gerçekleştirilen kişiler iki gün süre ile dinlenmek zorundadır. İki gün sonrasında ise günlük hayatlarına geri dönmelerinde bir sakınca bulunmamaktadır. Fakat bir ay boyunca cinsel ilişkiden ya da ağır spor türlerinden uzak kalmak gerekmektedir.

Diğer Branşlar

İletişim

Ara
Whatsapp
Whatsapp
Randevu Randevu