+90 544 346 63 36 info@doktorklinikleri.com

Fransız Askısı

Ameliyatsız Yüz Germe işlemlerinden birisi olan Fransız Askısı, Fransa’da üretilmekte olan dışı silikon, içi polyester malzemeyle birlikte, yüzün gerginleşmesini sağlayan iplerin kullanılmasıyla bu adı almaktadır. Hem yaşlanması geciktiren etkisi, hem de kadın erkek fark etmeksizin, cerrahi bir yönteme başvurmadan cildini gençleştirmek isteyen herkesin uygulatabileceği bu yöntemle, cildinizi eski gergin görüntüsüne kavuşturmanız da mümkün olacaktır. Ülkemizde de oldukça fazla rağbete uğrayan Fransız Askısı yöntemi, yüz hatlarından memnun olmayan, yaşlanma etkisine maruz kalmış kişilerin eski yüz hatlarına ulaşmasını sağlamak için kullanıldığı gibi; kısmi yüz felci geçirmiş hastalar içinde tedavi niteliğinde bir yöntemdir. Tüm bunların yanı sıra; cilt gerginleştirmede kullanılacak malzemenin vücuda direkt uyum sağlayan etkisi sayesinde de, uzun yıllar cilt altında kalmasında bir sakınca bulunmamaktadır.

İnsanların daha kalıcı çözümlere ulaşabilmek için sürekli ameliyat yöntemine yöneliyor olduğu bilinse de, ameliyat sonucunda cildinizin uzun süre sargıda kalması, sosyal yaşantınıza hemen geri dönememeniz ve muhtemel yan etkiler düşündürmüyor değil. Bunun yanı sıra; Fransa’da özel olarak üretilen malzemelerin kullanılması sonucunda, hiçbir yan etkisi olmayan ve cildin gerilmesini anlık olarak sağlayacak bu ürünlerin kullanımı sonucunda, çok uzun süreler etkili olacak gerginliğe ulaşmanız mümkündür. Yerçekiminin etkisi ve yaşlanmanın getirdiği sarkıklıkla yüz hatlarımızın değiştiği, gerginliğini kaybettiği dönemlerde, en etkili ameliyatsız yüz germe yöntemi de Fransız Askısı olacaktır.

Kullanılan İpler Yaşlanmayı Nasıl Etkiliyor?

İnsan cildinde kullanılacak olan ipler, yaşlanmayı yavaşlatma veya durdurma gibi bir işlem sağlamaz. Asma, çekme ve düzeltme işlemlerinin yapılabilmesi için mevcutta yüzünüzün zaten sarkık ve gerginliğini kaybettiği varsayıldığı zaman, bunları düzeltme için kullanılmaktadır. Yapılacak işlemlerin ardından yüz hatlarının belirginleşmesi, elmacık kemiklerinin belirginleşmesi ve sarkıkların giderilmesi söz konusu olacaktır. İplerin en önemli özelliği olarak kasları etkilememesi ve yüzünüzde sahte, yapmacık bir görüntü ortaya koymaması da, tercih sebeplerinizden olacaktır. Aynı zamanda kollajen üretimini doğrudan etkileyen bu iplerle, uzun süre daha genç bir görüntüye ulaşmanız mümkün olacaktır.

Tercih Sebepleri Nelerdir?

İnsanlara cerrahi müdahalede bulunmadan kullanılan en yeni yöntem olarak bilinen Fransız Askısı, ortalama 5 ile 10 yıl arasında etki süresine sahiptir. Aynı zamanda yüzünüzdeki ifadenin değişmemesini de sağladığı için, tercih edilmektedir. Bu yöntemle birlikte kendini tekrarlayan seanslardan kurtulup, uzun bir süre aynı şekilde yaşamınıza devam etme şansını sizlere sunuyor. Hem iplerin kopma riski olmaması, hem de oldukça esnek yapıya sahip olması nedeniyle, hiçbir şekilde mimik veya doku kaybı yaşanmaması da, tercih sebeplerindendir.

Vücudunuzdaki neredeyse her alanda kullanılabilen bu yöntemle birlikte; yanaklar, elmacık kemikleri, çene altı, yüzün oval kısımları, kaşlar, boyun, göğüsler, kollar, kalçalar ve bacaklarda gerginlik yakalayabilirsiniz.

Herkes Fransız Askısı Yöntemini Kullanabilir mi?

Bilmeniz gerekir ki; yalnızca yüzdeki hacimsel değişiklikleri sağlamaya yarayan Fransız Askısı, aşırı derecede kırışıklığa sahip olan ve yine aşırı derecede sarkmış olan ciltlerde kullanmak mümkün değildir. Eğer cildinizde etkili olmayacaksa, bu yöntemin kullanımını doktorunuz tavsiye etmeyecektir. Cildin ince olması ve hafif esnekliğe sahip olması da, en yüksek verimi almak için önemlidir. Normal düzeyde ciltler için kullanımı en uygun olanıdır.

Genelde 1 seans ve 1 saat civarında süren bir yöntem olan Fransız Askısı cilt germe yöntemi, beş yılda bir tekrardan yapılacak bir deneyim şansı sunmaktadır. İpler kesinlikle ciltteki yaşlanmayı durdurma etkisine sahip olmayıp, yalnızca mevcuttaki kırışıklıkları belli bir süre düzgün gösterecektir. İşlem tamamlandıktan sonra birkaç yıl içerisinde farklı yöntemler içinde, aynı iplerin kullanımını sağlayabilirsiniz. Uygulama yapılmadan önce herhangi bir önlem almanıza gerek yoktur. Normal bir günmüş gibi randevunuza gelerek, sorunsuz işlem sağlatabilirsiniz.

Önemli olan uygulama sonrasında ilk 3 gün, çene hareketlerinizi minimuma indirmek, yüzüstü uyumamak, yüz yıkama işlemlerinde yukarı doğru hareket ettirme ve cildi ovuşturma veya masaj yapma gibi etkilerden uzak durmak olacaktır.

Diğer Branşlar

İletişim

Ara
Whatsapp
Whatsapp
Randevu Randevu