+90 544 346 63 36 info@doktorklinikleri.com

Elmacık Dolgusu

  • Elmacık kemiklerinin belirgin olması yüz güzelliğini daha çok ön plana çıkaran nadir olgulardan biridir. Özellikle kadınlar elmacık kemiklerini bir güzellik kıstası olarak görmektedir. İlerleyen tıp günümüzde ameliyatsız estetik uygulamalardan biri olan elmacık kemik dolgusunun gelişmesini sağlamıştır. Elmacık dolgusu sayesinde kişiler tıbbi olarak güzel yüzün tanımı olan üçgen hatlara sahip olabilmektedir. Üstelik bu dolgu bıçak altına yatmayı gerektirmediği için insanlar herhangi bir endişe duymadan elmacık kemik dolgusu yaptırmayı tercih etmektedir.

    Elmacık Dolgusu Nasıl Yapılır?

    Elmacık kemiklerini belirginleştirmek için birden fazla uygulanan yöntem bulunmaktadır. Ameliyatsız yöntemlerden biri vücudun diğer bölgelerinden alınan yağları elmacık kemiklerinin uygun kısımlarına enjekte edilerek gerçekleştirilen yöntemdir. Fakat doktorların en çok tercih ettiği ameliyatsız elmacık kemik dolgusu yöntemi hyaluronik asit içeren dolgu maddeleri kullanılarak yapılan dolgulardır. Çünkü hyaluronik asit vücudun sağlığı için en gerekli asit türlerinden biridir. Özellikle de yaşlanma sürecinde vücuttaki hyaluronik asit oranının azaldığı bilinmektedir. Yanaklara ve elmacık kemiği çevresine yapılan hyaluronik asit dolgusu sayesinde bireyler daha belirgin elmacık kemiklerinin yanı sıra daha genç bir yüze de sahip olmaktadır.

    Elmacık kemik dolgusu hastaların acı çekmemesi için lokal anestezi kullanarak yapılmaktadır. İşlem sırasında kullanılan dolgu miktarı ve bu dolgunun nasıl uygulandığı çok önemlidir. Doğala yakın güzel bir yüz hayal eden kişilerin bu işteki uzman kişileri araştırmaları gerekmektedir. İşin ehli olmayan kişilerin yaptıkları elmacık kemik dolguları görüntü kötülüğünün yanı sıra sağlık açısından da büyük bir tehlike oluşturmaktadır. İyi bir merkezde ve iyi bir doktor tarafından yapılan elmacık kemik dolgusu ortalama olarak otuz – kırk beş dakika arasında bitmektedir. Uyuşturulan yanaklara bir enjektör yardımı ile hyaluronik asit içeren dolgu maddeleri enjekte edilmektedir. Dolgu işlemi bittikten sonra dolgu yüze oturana kadar yüzde şişlikler görülmesi normaldir. Bu şişlikleri gidermek için en geçerli çözüm yolu buz kompreslerinden geçmektedir. Ayrıca dolgu yapılan bölgelerin iltihaplanmaması ya da herhangi bir kızarıklık oluşmaması için kimyasal içerikleri olan makyaj malzemelerinden bir süre uzak kalınması da doktorlar tarafından tavsiye edilmektedir.

Diğer Branşlar

İletişim

Ara
Whatsapp
Whatsapp
Randevu Randevu