+90 544 346 63 36 info@doktorklinikleri.com

El Dolgusu

  • Eller insanların en fazla kullandıkları uzuvlarından biridir. Bu da yaşlanma belirtilerinin ilk olarak ellerde ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Özellikle ellerine gereken nem bakımını ve diğer gerekli bakımları uygulamayan kişilerin ellerinin zamanından önce yaşlılık belirtileri gösterdiği bilinmektedir. Ellerde görülen yaşlılık belirtileri; derinin incelmesi, nemin giderek azalması, kırışıklıkların artması, çeşitli cilt lekelenmeleri, damarların ortaya çıkması gibi birbirlerinden farklı şekillerde görülebilmektedir. Günümüzde ellerdeki bu sorunların birçoğu el dolgusu yöntemi ile ortadan kaldırılabilmektedir. Üstelik el dolgusu cerrahi bir müdahale içermediği için bireylerin daha kolay biçimde karar verme süreci yaşamalarına fayda sağlamaktadır.

    El Dolgusu Hakkında

    El dolgusundaki amaç derinin eski güzelliğine kavuşabilmesinde yardımcı olmaktır. Bu yüzden ellerin en ihtiyaç duyduğu maddelerden biri olan hyaluronik asit el dolgularında kullanılmaktadır. Hyaluronik asit nem dengesinin sağlanmasına yardımcı olan ve vücuttaki nemin tutulmasını sağlayan bir maddedir. Ellerdeki problemlerin büyük bir bölümü de nem eksikliğinden ötürü kaynaklanmaktadır. Bu da hyaluronik asidin önemini bir kez daha göz önüne çıkarmaktadır. El dolgusunda amaçlaman bir diğer şey ise ellerde meydana gelen deri incelmesini ortadan kaldırmaktır. Bu incelme ve damar görünümünün nedeni o kısımlarda meydana gelen yağ azlıklarıdır. El dolgusu bu bölgelere müdahale edilerek damar görünümünün ve yağ azlığının da yok olmasına yardımcı olmaktadır.

    El gençleştirme içerikli yapılan hyaluronik asit ve nem destekli dolguların ortalama süresi yarım saat kadardır. Bu işlemin gerçekleşmesi için ameliyathane ortamına ihtiyaç duyulmamaktadır. Doktorlar genellikle el dolgularını yaparken kendi ofislerinde bulunmayı tercih etmektedir. El dolgusu esnasında hastaların ellerine lokal anestezi kremleri uygulandığı için bir acı hissetme olasılıkları da ortadan kaldırılmaktadır. El dolgusu ellerin gençleşmesi için yapılabilecek en iyi müdahale türü olarak bilinmektedir. Bu dolgunun kaç seans süreceği hastanın ellerinin ihtiyaç durumuna göre doktoru tarafından belirlenmektedir. Fakat el dolgusunun her sene düzenli olarak yaptırılması genç ve sağlıklı eller için özellikle tavsiye edilmektedir. Bireylere uygulanan el dolgularından sonra ellere dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu aşamada elleri güneşten korumaya ve doktor tarafından önerilen nemlendiricileri uygulamaya önem verilmelidir.

Diğer Branşlar

İletişim

Ara
Whatsapp
Whatsapp
Randevu Randevu