+90 544 346 63 36 info@doktorklinikleri.com

Dudak Dolgusu

Normal dudak boyutu, alt dudağın üst dudaktan üçte bir oranında daha büyük olmasıdır. Dudak dolgusu ile bu ölçü sağlanabilir.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudağın hacminin, genişliğinin, simetrisinin ve alt  – üst dudak arasındaki ilişkinin değiştirilmesi dudak dolgusu ile mümkün oluyor. Hayal ettiğiniz estetiğe sahip olan dudaklar için dolgu operasyonunun yapılmasını sağlayabilirsiniz. İlk olarak muayene olacaksınız. Doktor tarafından dudağınızın ne şekilde bir operasyona ihtiyaç duyduğunuz belirlenecek. Akabinde ise uygun zamanda, dolgu işleminin yapılması sağlanacak.

Dudağın hacmi

Dudağın simetrisi

Alt ve üst dudak arasındaki uyum incelenerek, dolgu yapılacak.

Dolgunun yapılması ilk etapta, dolgunun uygulanacak olduğu alana lokal anestezi uygulanması ile başlıyor. Uyuşturma işlemi ile yapılan dolgunun hissedilmemesi sağlanıyor. Enjeksiyon işleminin acısız olması dolgu işlemi öncesi uygulanan kremler ile mümkün oluyor. Doktorunuz yüzünüzün genel yapısına göre uygulama yapıyor. Anında hacim etkisinin gözlemlenmesi mümkün.

Dudak Dolgusu Ne Kadar Sürüyor?

Merak ettikleriniz arasında dudak dolgusu süresi de olacaktır. Uygulanan işlemin 15 – 20 dakika alacağını bilmelisiniz. Doktorunuz tarafından uygulama yapıldıktan sonra, anında taburcu olmanız da söz konusudur. Yapılacak olan dudak dolgusu işlemi sizin hiçbir şekilde zaman kaybetmemenizi sağlıyor. Yüzünüze uygun şekilde işlemin yapılması sonrasında dudaklarınızdaki hacim farkını o an gözle görebileceksiniz.

Dudak Dolgusu Sonrası

Dolgu sonrasında morluk olmaması için gereken önlemler alınacaktır. Herhangi bir sorun yaşanmaması için doktorunuzun doldurma işlemini yapacağı iğne uygun olarak seçilecektir. Bu sayede dudak dolgusu sonrasında herhangi bir problem olmadığını göreceksiniz. Direkt olarak yapılan işlem sonrasında taburcu olunması, operasyonun kolay bir operasyon olmasından kaynaklanmaktadır.

Dudak Dolgusunda Kullanılan Maddeler

Dolgu işlemi sırasında hangi dolgu maddesinin kullanılacak olduğu doktorunuz tarafından söylenecektir. Zararsız olan maddelerin kullanılmasına dikkat edilir. Ayrıca etkinin uzun süre kalıcı olması açısından da gereken önlem alınır. Bu sayede yapılan dolgunun etkisini uzun süre gözlemlemeniz söz konusudur. Eriyen bir madde olduğundan, dolgunun bir süre sonra etkisini ilk yapıldığı zamanlardaki gibi göstermesi mümkün olmayabilir. Ancak büyük ölçüde etkinin sürmesi doktorunuz tarafından sağlanacaktır.

Dudak Dolgusu Zararlı mı?

Dolgu işleminde kullanılan maddeler özel olarak seçilir. Zarar vermeyecek maddelerin kullanılması, hijyen ortamının sağlanması oluşabilecek problemleri ortadan kaldırır. Sonucunda ise rahat şekilde dudaklarınızın istediğiniz estetiğe kavuşması sağlanır. Kolay bir işlem olduğundan, herhangi bir problem yaşanmayacaktır. Dudak dolgusu yaptırmak üzere doktorunuzdan çok daha detaylı bilgi almanız sağlanabilir.

Diğer Branşlar

İletişim

Ara
Whatsapp
Whatsapp
Randevu Randevu