+90 544 346 63 36 info@doktorklinikleri.com

Diode Lazer Epilasyon

İstenmeyen tüylerden en garantili şekilde kurtulmayı sağlayan lazer epilasyonun birden fazla yöntemi bulunmaktadır. Bu farklı yöntemlerin hepsinin fayda sağladıkları başka bir husus ön plana çıkmaktadır. Lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişiler gelişmiş bir merkeze başvurduklarında onlar için en doğru lazer epilasyon tercihi uzman tarafından yapılacaktır. Örneğin ten renkleri daha koyu insanlarda en iyi sonuç alınan lazer epilasyon çeşidi Diode lazer epilasyonudur.

Diode Lazer Epilasyon Özellikleri

Koyu ten rengine sahip kişilerde uygulanan bir lazer epilasyon yöntemi olan Diode lazer yönteminde gönderilen lazer ışınları cilt katmanının daha derinlerine etki edebilecek güçtedir. Bu sistemin bir diğer adı ütüleme lazer yöntemi olarak bilinmektedir. Diode lazer yöntemi özellikle büyük alanlarda oldukça hızlı yapılabilen bir sisteme sahiptir. Fakat bu lazer yönteminde kişiler ilk seanstan sonra pürüzsüz bir tene kavuşmamaktadır. Diode lazer yöntemi etkilerini iki ya da bazı kişilerde üçüncü haftadan sonra göstermektedir. Bu lazer epilasyonunu yaptıran kişiler çıkan tüylerinin kendiliğinden döküldüğünü ya da dokunulduğunda tüylerin düştüklerini göreceklerdir.

Diode lazer epilasyonu sırasında kişilerin dayanamayacakları kadar bir acı ya da ağrı çektikleri doğru değildir. Lazer dalga boyları daha derine indiği için bu sistem diğer lazer epilasyon türlerine göre biraz daha acılıdır. Fakat hissedilen acı tedaviyi bıraktıracak kadar yoğun değildir. Ayrıca merkezler çeşitli buz kompresleri veya soğuk jel uygulamaları sayesinde hissedilen acı seviyesini normalin de altına çekmektedir. Diode lazer epilasyonunun lazer dalga boylarının daha derinlere ulaşabilmesinin bir artısı bulunmaktadır. Bu da lazer epilasyondan alınan fayda olarak görülmektedir. Diode lazer epilasyon yaptıran kişilerin tüylenme problemleri oldukça uzun yıllar hem de %90’a varan oranlarla çözülmektedir. Fakat hayal edilen etkinin alınabilmesi için lazer merkezinin kalitesi, lazer epilasyonu uygulayacak uzmanın deneyimi ve lazer makinesinin markası çok önemli kıstasları oluşturmaktadır. Ayrıca lazer epilasyonundan sonra kişisel bakımları aksatmamak da tedaviden maksimum fayda sağlamak açısından büyük bir önem taşımaktadır. Diode lazer epilasyon yaptıracak kişiler biten seanslarının ardından uzmanlarının onlara verdiği tavsiyeleri harfiyen uygulamaları gerekmektedir.

Diğer Branşlar

İletişim

Ara
Whatsapp
Whatsapp
Randevu Randevu