+90 544 346 63 36 info@doktorklinikleri.com

Dinamik Askı İle Yüz Germe

Yüz germe ameliyatları geçmiş yıllarda sıklıkla yapılan ameliyatlar arasında gösterilse de günümüzde pek tercih edilmemektedir. Bunun nedeni ameliyatsız yüz gerdirme işlemlerinde görülen gelişmedir. Bu işlemler hem ameliyatlara göre acısızdır hem de iyileşme süreçleri ameliyatlara göre oldukça hızlıdır. Bu sebepten ötürü hem hastalar hem de doktorlar bir gereklilik duyulmadığı müddetçe yüz gerdirme operasyonlarını tercih etmemektedir. Cerrahi operasyona gereksinim duymayan en kalıcı yüz germe işlemi dinamik aslı ile yapılan uygulamadır.

Dinamik Askı İle Yüz Germenin Özellikleri

Dinamik askı ile yüz germe Fransa menşei olan bir işlemdir. Özelliklerinden ve sağladığı faydalardan ötürü bu alanda ödül almış bir yüz gerdirme yöntemidir. İşleme başlanmadan önce oldukça etkili lokal anestezi ilaçları kullanıldığından ötürü işlem esnasında ağrı ya da acı hissiyatı yaşanmamaktadır. Dinamik aslı ile yüz germe deri altına yerleştirilen ipler ile gerçekleşen bir işlemdir. Yüz gerdirme operasyonlarında dikkat edilen en önemli hususlardan biri mimik kullanımıdır. Orantısız yapılan germe işlemlerinde hastaların mimiklerini kullanamadıkları bilinmektedir. Fakat dinamik askı ile yüz germe işlemi sırasında kullanılan ipler esneyen özel materyaller kullanılarak yapılmıştır. Bu da hastalara yüz kaslarını ve mimiklerini oldukça rahat bir biçimde kullanma imkânı sunmaktadır. Bu yöntemi diğer ip ile yüz gerdirme işlemlerinden ayıran en önemli özeliklerinden biri de kalıcılığıdır. Dinamik askı ile yüz gerdirme uygulamaları yedi yıla kadar kalıcılığını sürdürmektir. Hastaların gerekli cilt bakımlarını aksatmayarak ciltlerine özen göstermeleri sonrasında bu sürenin daha da arttığı bilinmektedir.

Dinamik askı ile yüz germe işlemi ortalama olarak kırk ya da elli dakika arasında değişen süreleri içermektedir. Bu işlemin en çok fayda sağladığı yaş gurubu otuz beş ve altmış yaş arasındaki kesimdir. Daha ileri yaş gruplarında doktorların deri altlarında çalışma alanları azaldığı için dinamik askı ile yüz germe operasyonları atmış yaş üstündeki hastalarda genellikle uygulanmamaktadır. Bu işlemi hem erkeklerin hem de kadınların yaptırabilmesi ayrıca sigara kullanımının da dinamik askı yöntemine olumsuz bir etkisinin bulunmaması insanları dinamik askı ile yüz germe uygulamasına yöneltmiştir.

Diğer Branşlar

İletişim

Ara
Whatsapp
Whatsapp
Randevu Randevu