+90 544 346 63 36 info@doktorklinikleri.com

Dermaroller – Dermapen Tedavisi

Dermaroller ve dermapen tedavileri cildin daha çabuk iyileşmesine fayda sağlayan mikroiğneleme sistemlerinden biridir. Bu yöntemlere karşı ilk önce ön yargılı bir bakış oluşsa da sonradan alınan faydalar ön yargıların yok olmasını sağlamıştır.

Dermaroller – Dermapen Tedavisi Özellikleri

Mikroiğneleme sistemi olarak bilinen bu yöntemler oldukça küçük iğnelerin yüze uygulanması ile gerçekleşmektedir. Bu iğnelerin uygulamasına olanak veren kendine özel aparatlar bulunmaktadır. İğnelerin keskin olmaları yüzde daha iyi uygulama yapılmasına yarar sağlamaktadır. ayrıca bu yöntemin olumlu bir sonuca ulaşması için oldukça hijyenik bir ortamda ve işinde uzmanlaşmış bireyler tarafından yapılması gerekmektedir.

Mikroiğneleme uygulaması aslında cilde zarar vermeyi amaçlayan bir uygulama sistemidir. Fakat bu zararın cilde çok büyük faydaları dokunmaktadır. Çünkü özel aparatı sayesinde yüzde çok minik delikler açan dermaroller veya dermapen tedavisi derinin kendini iyileştirme açısından gelişmesine yardımcı olmaktadır. Böylece yüzde bulunan iyileşme hücreleri daha sıkı bir çalışma içerisine girmektedir. İyileşme gerçekleştiğinde ise yüz eskiye oranlar daha güzel bir görünüme sahip olmaktadır. Ayrıca dermaroller tedavisi sadece yüzde ufak delikler açmak olarak algılanmamalıdır. Bu işlem sonrasında yüze uygulanan ilaçlar daha çabuk etki sağlamaktadır ve istenilen bölgeye ulaşma hızı daha çabuk gerçekleşmektedir.

Mikro deliklerin iyileşmeye başlama süreleri on beş dakika olarak belirlenmiştir. İyileşmenin tamamen gerçekleşmesi için ise yetmiş iki saate ihtiyaç duyulmaktadır. Bu işlemin amacı yüzdeki deride bir yenilenme sürecini başlatmak olarak algılanmaktadır. Delikler tam anlamı ile kapandığında yüzde bir parlaklık, sağlıklı görünüm ve hacim görüldüğü belirlenmiştir. Dermaroller ve dermapen tedavileri birden fazla sorunda uygulanabilmektedir. Fakat özellikle ciltte görülen akne izleri ve gözenek küçültmelere karşı oldukça etkili oldukları bilinmektedir. Bunun yanı sıra dermaroller ve dermapen tedavileri; cilt lekelerinde, hafif şekilde görülen kırışıklıklarda, çatlaklarda, göz çevresi morluklarında da kullanılmaktadır. Dermapen tedavisi için yaklaşık olarak otuz dakikaya ihtiyaç duyulmaktadır. Bu tedavi seçiminde yaş ya da cinsiyet ayrımı yapılmamaktadır. Uzmanların onay verdiği her hasta dermaroller ve dermapen tedavisinden faydalanma hakkına sahiptir. Tedavi sırasında görülen minik kanamalar da oldukça doğaldır.

Diğer Branşlar

İletişim

Ara
Whatsapp
Whatsapp
Randevu Randevu