+90 544 346 63 36 info@doktorklinikleri.com

Yenidoğan Bebeğin İlk 1 Ayı

Hamilelik dönemi sona erdi ve siz bebeğinizi kucağınıza aldınız. Biraz şaşkın, biraz endişeli ama tarifsiz bir mutluluk içindesiniz. Şimdi sizi neler bekliyor?

Sarılık Tedavisi

Başka sağlık sorunu olmayan yenidoğan bebeklerde görülen ve takibi gerektiren, bebeklerin yarısından fazlasında görülen sağlık sorunlarından birisidir…

Göbek Bakımı ve Banyo

Bebek doğar doğmaz göbek klemplenerek 2 cm kalacak şekilde kesilir. Özel bir bakım yapılmaz. Göbeğin bezin dışında tutulması sağlanarak kendiliğinden kurumaya bırakılması önerilir.

Çocuk Aşıları

Çocuk aşıları her çocuğun hayata sağlıklı bir şekilde bakabilmesi için yaptırılması gerekli olan aşılardır ve ebeveynlerin çocukları üzerindeki en büyük sorumluluklarından birisidir.

Anne Sütü ve Mama Kullanımı

Bebeğinizin anne sütü ile beslenmesi bebeğin fiziksel, zihinsel sağlıklı gelişimi açısından önemlidir. Anne sütü birçok hastalıklara karşı bebeği içerdiği antikorlar ve diğer bileşenler sayesinde korur.

İnek Sütü Allerjisi ve Besin Allerjileri

İlk 1 yaş besin alerjilerinin en sık görüldüğü dönemdir ve bebeklerde görülen besin alerjilerinin en sık nedeni ise inek sütü proteini alerjisidir.

Bıngıldak ve D Vitamini İlişkisi

Bıngıldak beynin rahtça büyümesini sağlamak için gerekli olan, kafa kemikleri arasında oluşan yumuşak kafatası alanlarıdır. Yaş ilerledikçe küçülerek erişkin dönemde tamamen kapanırlar.

İnfluenza Testi

Bebek veya çocuğunuz için influenza testi yaptırmak için Mono Sağlık’a başvurabilirsiniz. Çocuğunuz için şüphelendiğiniz bir durum varsa İzmir Bayraklı’da bulunan çocuk hastalıkları ve sağlığı kliniğimizde influenza testi yaptırmak için bizlere başvurabilir test sonuçlarınızı alabilirsiniz.

Diğer Branşlar

İletişim

Ara
Whatsapp
Whatsapp
Randevu Randevu