+90 544 346 63 36 info@doktorklinikleri.com

Cilt Yenileme ve Kırışık Tedavisi

Son zamanlarda cilt yenilenmesine ve kırışıklıkların azaltılmasına yönelik olarak yeni tedavi yöntemleri kullanılmaya başlanmıştır. Bazı yöntemler ise geliştirilerek bu sistemlerden alınan faydalarda bir artış oluşması sağlanmıştır. Zenginleştirilmiş kan tedavisi ile saç sökülmeleri, sivilce izleri, cilt kırışıklıkları ve cilt lekeleri gibi pek çok problem ortadan kaldırılmaktadır.

 

Zenginleştirilmiş Kan Tedavisi Özellikleri

 

Zenginleştirilmiş kan ile hücrelerinin platelet ve trombosit hücreleri bakımından oldukça zengin olduğu anlamı taşımaktadır. Kan üzerine geliştirilen bir tedavi yöntemi olan zenginleştirilmiş kan tedavisinde bireylerin kendi kanlarından faydalanılmaktadır. Kişilerden tedavi öncesinde belirli oranlarda kan alınmaktadır. Bu kanlar üzerinde gerçekleştirilen işlemler sonrasında ise kişilerin kanları trombosit ve pkatelet bakımından zengin hale getirilmektedir.

 

Bir serum şekline getirilen kanlar bireylerin ihtiyaç duydukları bölgelere enjektör aracılığı ile uygulanmaktadır.  Kişilerin hasarlı bölgelerindeki iyileşme süreçleri oluşturulan serum sayesinde olması gerekenden daha hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Bu da zenginleştirilmiş kan tedavisinin sağladığı en büyük faydalardan biridir. Zenginleştirilmiş kan tedavisi başka tedavi yöntemlerini destekleyici bir tedavi şekli olarak kullanıldığı gibi tek başına da kullanılabilmektedir. Bu yöntemin seans sıklığı genellikle iki ya da dört hafta arayla yapılmaktadır. Toplam seanslarında üç veya dörtten oluştuğu bilinmektedir.

 

Zenginleştirilmiş kan tedavi yönteminin sonuçları dolgu yaptırmak gibi anında kendini göstermemektedir. Bu yöntem ciltteki hasarın iyileşme sürecine destek olan bir tedavi şeklidir. Bu sebepten ötürü hastaların direkt bir sonuç görmeleri çok muhtemel değildir. Fakat özellikle ikinci seanstan sonra zenginleştirilmiş kan tedavisi etkilerini göstermeye başlayacaktır. Bu tedavinin en belirgin kendini gösterme biçimi cilde sağlıklı ve parlaklık kazandırmasıdır. Parlaklığın yanı sıra ameliyatsız gençleşme yöntemi olarak anılmasının sebebi olan cilt sıkılaşmasını da ikinci seanstan sonra hissetmek mümkündür. Ayrıca bu tedavi yöntemi tamamen kişisel bir tedavi sistemi olduğu için kişilerin sağlıklarını olumsuz etkileme ihtimali yoktur. Çünkü vücuda enjekte edilen serumlar hastaların kendi kanlarından elde edilmektedir. Zenginleştirilmiş kan tedavisi sonrasında hastaların kendilerini güneşten korumaları oldukça önemlidir. Bunun için tedavi zamanını iyi seçmek ya da güneşe karşı etkileyici önlemler almak gerekmektedir.

Diğer Branşlar

İletişim

Ara
Whatsapp
Whatsapp
Randevu Randevu