+90 544 346 63 36 info@doktorklinikleri.com

Çene Dolgusu

Çene, yüzdeki güzelliğin tamamlanmasını sağlayan bölgelerden biridir. Daha üçgen bir çenenin kişilerin yüzlerini olduğundan daha ince ve daha zarif gösterdiği bilinmektedir. Yakın geçmişe kadar çenede istenilen görünümü sağlamak sadece estetik operasyonlar ile sağlanabilmekteydi. Fakat artık çene dolgusu sayesinde kişilerin ameliyatsız bir biçimde istedikleri çene görünümüne ulaşmaları mümkündür.

Çene Dolgusu Özellikleri

Çene dolgusu vücut için gerekli ve doğal maddeler arasında sayılan hyaluronik asit içeren bir dolgu çeşididir. Bu yüzden yüzde ya da çenede herhangi olumsuz bir etki yaşanması beklenmemektedir. Çene dolguları sadece daha üçgen bir çene isteyen hastalarda uygulanmamaktadır. Çenesinde duruş bozuklukları ve hafif yamukluklar olan hastalar da bu sıkıntılarından çene dolgusu sayesinde kurtulmaktadır.

Çene dolgusu etkisini yapıldığı an göstermektedir. Bu yüzden kişilerin uzun bekleme sürelerine ihtiyaçlar yoktur. Fakat işlem bir enjektör aracılığı ile yapıldığı için çenede hafif kızarıklıkların görülmesi muhtemeldir. Bu kızarıklıkların ve bazı hastalarda görülen şişliklerin ortadan kaybolması en fazla iki gün sürmektedir. Çene dolgusu işleminin çeneye hangi oranlarda uygulanacağı işlem öncesinde doktorla birlikte kararlaştırılmaktadır. Hasta işlem sırasında herhangi bir acı duymamaktadır. Bu acının duyulmaması için soğutucu ya da lokal anestezi yöntemlerinden hasta için uygun olanı seçilmektedir. Hastaya çene dolgusunun enjekte edilemedi ise en fazla on beş dakika sürmektedir.

Çene dolgusu yapıldıktan sonra hastaların günlük rutinlerine dönmelerinde herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Fakat dolgunun durumuna ya da bir düzeltmeye ihtiyacının bulunup bulunmadığının anlaşılabilmesi için hastalar genellikle bir hafta sonra kontrole çağrılmaktadır. Çene dolgusu yapılırken esas alınan şey bireylerin yüz tipleri ve yüz şekilleridir. Doğru oranın bulunması ve çenenin şekillenmesi ancak doğru hesaplamalar sonrasında gerçekleşmektedir. Hastaların yaptırdıkları çene dolgularının dokuz ya da on aya kadar şekillerini korudukları bilinmektedir. Bu süre sonrasında ise dolgu vücut tarafından emilerek yok edilmektedir. Dolgu maddesi hyaluronik asitten oluştuğu için bu emilimin sağlık açısından hiçbir sakıncası bulunmamaktadır. Dolgu kaybolduktan sonra ya da kaybolmaya yüz tuttuğunda doktorla irtibat kurularak yenilenmesi mümkündür. Fakat yenileme işlemi için mutlaka doktor onayı alınması gerekmektir.

Diğer Branşlar

İletişim

Ara
Whatsapp
Whatsapp
Randevu Randevu