+90 544 346 63 36 info@doktorklinikleri.com

Çene Ameliyatı

Çenemiz yüzümüzün büyük bir kısmını oluşturmaktadır ve bu nedenle yüz şeklimizin oluşmsında çene son derece önemlidir. Estetik operasyonlar her ne kadar daha çok kadınların üzerinde bir konu olsa da konu çene estetiği olduğunda erkekler de kadınlar kadar bu konuda hassas olabilmekte çünkü çenemizin yüzümüzün güzelliği üzerindeki etkisi gerçekten şaşırtıcı derecede. İnternette yapacağınız küçük bir arama ile çene estetiği olan insanları görerek, basit operasyonlar ile inanılmaz bir değişim yaşanabileceğini görebilirsiniz.

Genellikle çene estetiği olacak hastada bir ısırma diş bozukluğu yok sorun sadece estetik ise yapılacak operasyon pek zahmetli değil ve iyileşme süresi birkaç haftadan ibaret. Bu noktada çene eğer çok küçük ise çeşitli yağ enjeksiyonları ve hyaluronik asit dolguları ile doldurulabilir ve büyütülebilir. Yağ enjeksiyonun birkaç güne tekrarlanması gerekebilir, çene bölgesinde yağ enjeksiyonları genellikle iyi sonuç verdiğinden çoğunlukla ikiden fazla enjeksiyona ihtiyaç duyulmaz. Bunun dışında çeneyi büyütmek için çeşitli implant ya da protezler de kullanılabilir. Ancak hastanın kendisinden alınan yani kendi malzemesi olan yağ enjeksiyonları ile daha iyi sonuçlar alındığından genellikle yağ enjeksiyonu en çok tercih edilen yöntemdir. Hastadan alınan yağ bir kerede alınıp saklanarak tekrarlayan enjeksiyonlar ile kullanılması sağlandığından yağ alınması sırasında çekilen zahmet de aza indirilmiş olur.

Sivri çeneler ise küçültülebilir geniş çeneler ameliyat ile daraltılabilir, bu müdahaleler kemik kesme ameliyatları ile yapılsa da daha çok  botoks uygulamaları ile yapılır . Kulaklarımızın hemen altından başlayarak azı dişlerimizin hizasına doğru uzanan massater kasının fazla gelişmesi sonucu çene köşeli bir görünüm kazanır. Özellikle diş gıcırdatan kişilerde bu kas daha fazla çalıştırıldığından bu sorun daha fazla yaşanır. Massater kasına yapılan botoks enjeksiyonları ile bu kasın fazla çalışması önlenmiş olur böylece kullanılmayan massater kası küçülür ve çene oval bir görünüm kazanır. Diş gıcırdatanlar da ise diş gıcırdatma nedeni ile olmasa da bir miktar ortadan kalkmış olur. Aynı şekilde mentalis dediğimiz kasın çok fazla çalışmasından çene ucunun ortasında çukurluk meydana gelir. Mentalis kaslarına uygulanacak botoks enjeksiyonu ile de çene ortasında yer alan çukurluğun kaybolması sağlanabilir.

Diğer Branşlar

İletişim

Ara
Whatsapp
Whatsapp
Randevu Randevu