+90 544 346 63 36 info@doktorklinikleri.com

Burun Dolgusu

Burnunu estetik açıdan güzel bulmayan fakat ameliyat fikrine de alışamayan kişiler için burun dolguları bulunmaz fırsatlar yaratmaktadır. Burun dolguları ile ilk aşamada bilinmesi gereken şey bu dolguların sadece estetik amaçlı olduklarıdır. Yani bireylerin burunlarında kıkırdak kırılması ya da çeşitli nedenlerden ötürü bir nefes alma problemi varsa burun dolgusu onlar için doğru bir seçenek değildir. Fakat sağlık problemi olmayan kişiler burun dolgusu sayesinde yepyeni bir yüze kavuşabilmektedir.

Burun Dolgusu Nasıl Yapılmaktadır?

Burun dolgusu burun ameliyatlarının aksine ameliyathanelere ihtiyaç duymayan küçük operasyonlardır. Kişiler günlük hayatlarından hiçbir şekilde kopma yaşamadan burun dolgusu yaptırabilmektedir. Bu işlem on dakika ila yirmi dakika arasında sürmektedir. Sürenin uzunluğu ya da kısalığı burunda yapılacak dolgu şekline göre değişmektedir. Burun dolgu işlemi sırasında bireylerin herhangi bir anestezi almalarına gerek yoktur. Sadece enjektörün acısının duyulmaması için burun üzerine bir krem sürülmektedir. Burun dolgusu işlemi bittiğinde ise kişiler hemen evlerine gidebilmektedir. Burun dolgusu yapan uzman doktorlar hastalarına dolgudan sonraki birkaç saat içerisinde burunlarına buz kompresi yapmalarını tavsiye etmektedir. Buz kompresi yapmak burunda meydana gelecek olası şişlikleri gidermek için alınan bir önlemdir.

Pek çok insanın kafasında burun dolgusunun kalıcı olup olmaması ile ilgili sorular vardır. Herhangi bir dolgu insan vücudunda ortalama olarak bir buçuk sene kalmaktadır. Burun dolgusunun da ömrü en fazla bir buçuk senedir. Fakat bireyler bu süreyi daha da uzatmak için burun dolgusunu yeniletme şansına da sahiptir. Burun dolguları burun estetikleri gibi kalıcı ve detaylı işlemler değildir. Genellikle burundaki ufak şekil bozukluklarını kaldırmada, burun ucu düzeltmede ya da burun eğriliklerinin düzeltilmesinde kullanılmaktadır. Burun dolgusunun bazı durumlarda estetik ameliyatlardan sonra oluşan bozuklukları gidermek amacı ile de kullanıldığı bilinmektedir. İnsanların burun estetiği yerine burun dolgusu seçmelerinin ilk nedeni ameliyat korkularıdır. Fakat pek çok bireyin burun dolgusunu burun ameliyatlarına göre daha hesaplı olduğu için seçtiği de bilinmektedir. İlk kez burun dolgusu yapacak kişilerin dolguyu yaptıracakları merkezi ve dolgu malzemelerini titizlikle seçmeleri sonradan yaşayabilecekleri olası komplikasyonları önlemektedir.

Diğer Branşlar

İletişim

Ara
Whatsapp
Whatsapp
Randevu Randevu