+90 544 346 63 36 info@doktorklinikleri.com

Boyun Dolgusu

Boyun, yaşlanma belirtilerini en erken gösteren vücut bölümlerinden biridir. Özellikle bu bölümdeki derinin ince olması diğer bölgelere göre daha önce kırışmaya ve sarkmaya başlamasına neden olmaktadır. Güzellik algısını olumsuz etkileyen ve kişilerin kendilerine güvenlerini azaltan boyun kırışıklıklarından ameliyatsız olarak kurtulmak mümkündür. Boyun dolgusu doğru ve yerinde uygulandığı zaman oldukça yüksek oranlarda fayda sağlayan ve gençleşmede rol oynayan bir dolgu türüdür.

Boyun Dolgusu Özellikleri

Boyun dolgusu hyaluronik asit ve bir takım yararlı vitaminlerin birleştirilmesi sonrasında ortaya çıkarılmıştır. Bu sebepten ötürü aslında bakıldığında boynun sarkmasına neden olan madde azlığını ortadan kalkmasına yönelik bir işlemdir. Vücuttaki yaşlanma belirtilerinin görülme nedenlerinden biri de nem azlığıdır. İşte boyna enjekte edilen hyaluronik asit boyundaki nemin daha çok tutulmasını sağlayacak ana maddelerden biridir. Boyun dolgusu, boyundaki yatay ve dikey çizgilere uygulanabilmektedir. İşlem başlamadan önce boyna lokal anestezik etkiler gösteren kremler sürülmektedir. Boyun uyuştuğundan dolayı hastaların işlem boyunca bir acı hissetmeleri imkânsızdır.

Boyun dolgusu kişinin ihtiyaç durumuna göre doktor tarafından belirlenen aralıklarla devam etmektedir. Dolgunun yenilenmesi, boyun dolgusunun ömrünü de uzattığı için tavsiye edilmektedir. Seanslar kişilerin kırışıklıklarının derinliklerine göre değişmektedir. Kırışıklıkları çok olan kişilerin dört seansa kadar dolgu işlemi yaptırdıkları bilinmektedir. Dolgu esnasında alınan önlemler ve dolgu içeriği boyun bölgesinde morarma olmasının da önüne geçmektedir. İşlem sonrasında bu bölgeye masaj uygulamak ya da herhangi bir krem sürmek için mutlaka doktora danışmak gerekmektedir. Dolgulardan sonra uygulanan masajın dolgunun yapısında olumsuzluklar yarattığı bilinmektedir. Boyun dolgusunun vücutta kalma süreci kişinin yaşına, cilt tipine ya da ona uygulanan dolgunun miktarına göre değişim göstermektedir. Fakat boyun dolgusunun kalıcılığının en fazla bir sene devam ettiği bilinmektedir. Ayrıca boyun dolgusu işlemi yaptıran hastalar işlem sona erdikten sonra günlük yaşamlarına dönebilmektedir. Bu sebepten ötürü boyun dolgusu iş yaşamında herhangi bir olumsuzluk yaratmamaktadır. Boyun dolgusu kırışıklıkların yanı sıra güneşin boyunda yarattığı hasarların ortadan kaldırılmasında da en faydalı tedavi yöntemlerinden biridir. Bu da boyun dolgusunun bir diğer tercih sebebidir.

Diğer Branşlar

İletişim

Ara
Whatsapp
Whatsapp
Randevu Randevu