Yaşlılık, gensel, hızlı kilo verme, hamilelik ve çeşitli çevresel faktörlerden dolayı, sarkan ve gevşeyen memelerin dolgun, şekilli ve estetik görünmesi için meme büyütme yöntemleri bulunmaktadır.  Meme büyütme yöntemleri ayrıca memelerin dikleşmesini, hacim kazanmasını ve gerginleşmesini sağlar.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Ameliyatlı veya ameliyatsız birçok meme büyütme yöntemi vardır. Bunlar;

Yağ enjeksiyon yöntemiyle büyütme: Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme, vücudun kendi yağını kullanarak, memeleri arzu edilen şekil ve boyutta yeniden şekillendiren cerrahi bir işlemdir. Son yıllarda, yağ transferiyle meme büyütme ameliyatlarında cerrahi teknolojideki gelişmeler nedeniyle popülerlik artmıştır. Kilo kaybı veya hamilelik nedeniyle meme hacmini kaybetmiş ve düzeltmek istenilen başka bir yerde sorunu olan kadınlar için yağ transferi mükemmel bir seçenektir.  Yağ transfer işlemi ile meme büyütme nispeten basit bir işlemdir. Doktor, yağ giderme işlemini olabildiğince güvenli ve ağrısız yapmak için ileri liposuction teknikleriyle ilgili geniş deneyimler kullanır. Yağ çıkarıldıktan sonra, bu yöntem, büyük bir kesiğe ihtiyaç duymadan, kasların üzerine ya da altına yapılabilir. İlk olarak, liposuction, ince kanüller kullanarak vücudun bazı bölümlerinden, uyluklardan, karından ve üst kollardan yağlar alınır. Alınan yağ, saflaştırılmak için steril bir ortamda işlenir. Daha sonra istenen boyut, hacim ve şekli elde etmek için memelere enjekte edilir. Yağ enjeksiyon yöntemi ile göğüs büyütme işlemi, genellikle aynı gün taburcu olunabilen ayaktan bir ameliyattır.

Dolgu yöntemiyle büyütme: Bu yöntemde genellikle lokal anestezi kullanılır. Çoğunlukla küçük, simetrik olmayan, sarkık ve dokusu gevşemiş memelere küçük kesiler atılarak dolgu enjekte edilir. Uygulama ortalama 1,5-2 saat sürmektedir. Hasta aynı gün taburcu olabilir.

Protez yöntemiyle büyütme: Protez kullanılarak yapılan uygulama en sık tercih edilen göğüs büyütme yöntemidir. Lokal veya genel anestezi altında yapılan bu uygulamada koltuk altı, meme ucu etrafı(areola), meme altındaki kırışık olan bölge veya göbek bölgesinde bir kesi atılarak silikon yerleştirilir. Uygulama ortalama 2 saat sürmektedir ve hasta isterse aynı gün taburcu olabilir.

Meme Büyütme Yöntemleri Kalıcı Mıdır?

Meme büyütme yöntemleri memelerin daha dolgun ve hacimli olmasını sağlayarak etkisini uzun süre gösterir. Diğer uygulamalara göre kalıcılığı fazladır. Sağlıklı ve dengeli beslenerek etkisi çok daha uzun sürer.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin