İnsan vücudunun en önemli bölgelerinden biri de göz kapağıdır. Yaş ilerlemesi, fizyolojik ve çevresel faktörlerden kaynaklı, kapak hareketlerinden sorumlu kasların işlevini yitirmesi, göz kapaklarında sarkmalar, kırışıklıklar ve düşmelere sebep olmaktadır. Sarkık ve düşük göz kapaklarının olması kişiye, gözün önünde perde varmış gibi bir his verir. Ayrıca estetik olmayan bir görüntü oluşturur. Göz kapağındaki bu anatomik sorunlar için bir takım estetik tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Bunlar arasında popüler ve başarılı bir uygulama olan lazerle göz kapağı estetiği sayesinde yeni göz kapağı dokuları ve kasların faaliyeti tekrardan sağlanır.

Lazerle Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Çoğu hastalıklara kullanılan lazer teknolojisi estetik uygulamalarda da kullanılmaktadır. Öncelikle anestezik kremler ile göz kapakları uyuşturulur ve sorunlu olan göz kapaklarına ısı verilmiş lazer uygulanır. Lazerle göz kapağı estetiği uygulamasında lazer, göz kapağındaki deformasyonlu deriyi ve yağ bezelerini buharlaştırarak eritir. Bu uygulama, yeni, sıkı ve elastik derinin çıkmasını ve kasların uyarılarak tekrar faaliyete geçmesini sağlar. Cerrahi operasyonlardaki komplikasyonlar, bu uygulamada görülmez. Estetiğin yapıldığı aynı gün hasta taburcu edilir ve günlük aktivitesine dönebilir. Uygulama 25-30 dakika sürmektedir.

Lazerle Göz Kapağı Estetiği Sonrasında Neler Yapılmalıdır?

Lazerle göz kapağı estetiği, son derece hassas bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde sonuçlar hızlı bir şekilde ortaya çıkarak göz kapağındaki kaslar uyarıldığı için tekrar faaliyete geçer. Bu sayede sarkık ve düşük göz kapaklarının tekrar kalkması sağlanır. Uygulamadan sonra kızarıklık, şişkinlik ve morarmalar çok nadir görülür. Olası bir şişme de bez yardımıyla buz kompresi uygulanabilir. Estetik uygulamasından sonra göz kapaklarına herhangi bir pansuman gerekmez ve ağrısız bir uygulama olduğu için herhangi bir ağrı görülmez. İyileşme periyodu hızlıdır ve 7-10 gün sonra göz kapağındaki deformasyonlar azalarak kaybolmaya başlar. Her estetik uygulamada olduğu gibi bu uygulamadan sonrada 1-2 hafta boyunca doğrudan güneş ışığına çıkılmamalıdır. Sonraki süreçte güneş koruyucu kremlerin sürülmesi ve güneş gözlüklerinin takılması uygulamanın başarı oranını daha da arttırır. Bu uygulama cerrahi ameliyatlar gibi kalıcıdır. Bu uygulamanın istenildiği zaman tekrar edilmesinde herhangi bir sorun yoktur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin