Göz kapakları vücudumuzdaki en ince deriye sahip olan bölümlerdir. Bu nedenden ötürü göz kapaklarına uygulanacak olan işlemler bir hayli önemlidir. Göz kapağı estetiği yaptıranlar bunun bilincinde olarak hareket ettiklerinde iyi sonuçlar almaktadır. Çünkü operasyonlar uzman plastik cerrahlar tarafından yapıldığında acısız şekilde istenilen estetik sonuçları vermektedir.

Göz Kapağı Estetiği Neden Yapılır?

Göz kapağı estetiklerinde en bilinen neden göz kapağının düşük olmasıdır. Düşük göz kapakları genetik nedenlerden ötürü görülen bir sorun olarak insanların karşısına çıkmaktadır. Ancak bu durum yaşın ilerlemesi ya da çeşitli farklı nedenlerden ötürü oluşabilen bir durumdur. Bu durumun tam olarak ortadan kalkması ise kısa sürede gerçekleştirilen göz kapağı estetikleri ile mümkün olmaktadır. estetik işlemlerinin net olarak sonuç vermesine karşın genellikle lokal anestezi ile gerçekleşmesi hastaların gözlerini korkutmamaktadır. Bu sayede pek çok birey göz kapağı estetiği ile daha genç ve mutlu bir yüz görünümüne sahip olabilmiştir.

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Gerçekleşir?

Göz kapağı estetiği yaptıranlar operasyonlardan önce hem mutsuz hem de yorgun görünümde olan bireylerdir. Bu nedenden ötürü ikili ilişkilerinde sıkıntı yaşayan hastalar operasyonlar sayesinde istedikleri mutluluğa kavuşabilmektedir. Operasyonlar doktor kararı ile yapılan anestezilerle başlamaktadır. Eğer sadece üst göz kapağında operasyon gerçekleştirilecekse, göz kapağı bir krem ile uyuşturulmaktadır. Böylece ortalama olarak yirmi dakika süren operasyon başlamış olmaktadır. Ancak hastaların alt göz kapaklarında da sorun varsa anestezi türü genele dönerken operasyon süresi ise bir saate yaklaşmaktadır.

Göz Kapağı Estetiği Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Normal şartlar altında Göz kapağı estetiği yaptıranlar aynı gün içerisinde merkezlerden taburcu edilmektedir. Operasyonlar göz kapaklarından belli bölümler alındığı için hafif şişlikler olması normaldir. Bu nedenden ötürü bireylerin ilk iki gün gözlerini zorlamamaları ya da makyajdan kaçınmaları gerekmektedir. Zamanla şişliklerin inerek gözün asıl formunu ortaya çıkarması ise işlemlerin ne kadar başarılı olduğunu göstermektedir. Ayrıca operasyon sonrasında hastalar, doktor reçetelerine aynen uymalıdır. Bu sayede iyileşme süreci belirlenen seyrin içerisinde sağlanarak normal yaşama dönüş kısa sürede gerçekleşmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin