Hızlı kilo alıp verme, çevresel faktörler, yaş ilerlemesi, yer çekimi ve genetik sorunlardan dolayı göğüslerde küçülmeler meydana gelir. Kadınların fiziksel ve estetik açıdan en önemli bölgesini göğüsler oluşturur. Bunun için göğüs büyütme yolları aranmaya başlar. Ameliyatlı veya ameliyatsız olarak birçok göğüs büyütme yolları vardır.

Ameliyatsız Göğüs Büyütme Yolları

Ameliyatsız olarak yapılan bazı tedavi yolları ile göğüslerde önemli oranda büyümeler meydana gelebilmektedir. Ameliyatsız meme büyütme uygulamalarının tercih edilmesinin sebepleri şunlardır;

  • Diğer ameliyatlı yöntemler ile kıyaslandığı zaman, uygulamadan sonra iz, ağrı ve iyileşme süresi yoktur.
  • Uygulama esnasında enjeksiyon kullanılır. Bu da herhangi bir kesi olmadığı için uygulamadan hemen sonra gündelik aktivitelere dönülebileceğini göstermektedir.
  • Bu uygulamaların hepsi kısa sürede tamamlanır. Pansuman ve ilaçlara gerek yoktur.
  • Uygulamadan hemen sonra değişimler gözle görülmektedir.

Ameliyat olmadan yapılan bu uygulamalar ise şunlardır;

  • Aquafilling: Yeni nesil modern bir dolgu işlemidir. Uygulandıktan sonra uzun süre etkisini göstermektedir. Bu yöntemde su bazlı hidrolik jel kullanılmaktadır. İçerdiği madde göğüs dokusuyla aynı özelliktedir.
  • Yağ yöntemi: Bu yöntemde kişinin kalça veya karın bölgesindeki yağı toplanır. Belirli işlemlerden geçtikten sonra göğüslere enjekte edilir.
  • Egzersiz: Göğüs çalıştırıcı egzersizler ile göğüsler büyütülebilmektedir.
  • Masaj: Göğüs bölgesine yapılan masajlar zamanla göğüslerin büyümesine yardımcı olmaktadır.

Ameliyatlı Göğüs Büyütme Yolları

Ameliyat yöntemiyle yapılan göğüs büyütme işlemlerinin etkisi uzun sürelidir. Ameliyatla yapılan göğüs büyütme uygulamaları şunlardır;

  • Silikon yöntemi: Bu yöntemde göğüs silikonları diye bilinen bazı protez şekilleriyle büyütme işlemi yapılır. Anesteziler altında yapılan bu işlemde göğüslere kesiler atılarak protezler yerleştirilir. Aynı gün taburcu olunabilir.
  • Dolgu yöntemi: Bu yöntemde de genel veya lokal anesteziler kullanılır. Tıbbi, elastik dolgular koltuk altından geçirilerek meme uçlarına doğru orantılanır. 1,5-2 saat sürecek olan bu uygulamadan sonra göğüslerde gözle görülür değişimler yaşanır. Bu uygulamadan sonra da aynı gün taburcu olunabilir.

Bütün göğüs büyütme yolları için yapılan uygulamalardan sonra mutlaka sağlıklı ve dengeli beslenilmelidir. Sigara bırakılmalıdır. Çünkü sigara, vücudun gerginliğini ve canlılığını sağlayan kolajen ve elastin maddelerini öldürür. Bu da kırışıklık ve ciltte renk değişimlerine yol açar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin