Burun dolgusu burunda oluşan şekil bozukluklarını gidermek, daha iyi bir görünüm ortaya koymak için yapılan bir estetik uygulamasıdır. Burunda oluşan her türlü yapı bozukluklarını ağır bir kimyasal veya ilaç kullanmadan vücuttan alınan dokularla düzeltilerek hem çok daha acısız bir yöntem seçilmiş olunur hem de çok daha kısa sürede kişinin burnu istenilen görüntüye ulaştırılır. Kişinin burnuna cerrahi bir uygulama yapmak yerine burun dolgusu yapmak çok daha etkili ve acısız bir yöntemdir. Kişinin iyileşme süresi burun ameliyatına göre çok çok daha kısadır. Burun dolgusu; kişinin vücudundan uygun dokular alınarak burunda düzeltilmek istenen bölgeye iğneyle enjekte edilerek kişinin burnunda ki şişkinlik veya çukurluğu giderme işlemidir. Böylece burun dolgusu nasıl yapılır sorusunu kısaca yanıtlamış olduk.

Burun Dolgusu Sonrası Şişlik

Her estetik uygulamasında yan etkiler olabileceği gibi burun dolgusunda da maalesef ki yan etkiler görülebilmektedir. Bunlar arasında burun dolgusu sonrası şişlik en sık görülebilen yan etkiler arasındadır. Burun dolgusu işleminde bir cerrahi işlem veya ameliyat olmadığı için oluşabilen şişliklerin boyutu çok fazla değildir. Burun yapısının üstünü örtecek düzeyde bir şişlik oluşmamaktadır. Oluşabilen şişliklerde ez fazla bir hafta içerisinde hiçbir uygulama ve müdahale gerektirmeden kendiliğinden inmektedir. Oluşabilen şişlikler hastada ciddi bir ağrıya sebebiyet vermemektedir. Burun düzeyinde ki şişlikler hastanın nefes alıp vermesini engelleyecek bir boyutta olmamaktadır. Her ihtimale karşı uygulama yapılan bireylere bu konuda gerekli uyarılar ve bilgilendirmeler verilmektedir.

Burun Dolgusu Kalıcılığı

Burun dolgusu işlemi kadar bu işlemin kalıcılığı da ayrı bir önem arz etmektedir. Burun dolgusu kalıcılığı işlem yapılan kişinin yaşına, burunun yapısına, uygulanan işlem türüne göre değişkenlik göstermektedir. Burun dolgusunda kesin bir kalıcılıktan bahsetmek mümkün değildir. Bu durumun avantajları olabileceği gibi dezavantajları da bulunmaktadır. Ortalama bir kalıcılık süresi belirtmek gerekirse, altı ay ile bir sene arasında kalıcılığın görüldüğünü söylemek yanlış olmayacaktır.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin