Aquafilling, insan dokusuna benzer özelliklerde olan ve tedavi sonrası etkisi uzun süren, ameliyatsız meme büyütme, kalça ve bacak dolgunlaştırmak için kullanılan bir dermal dolgu çeşidi türüdür. Doğal bir dolgu maddesidir (%95’i sudur) ve insan vücudu ile biyolojik olarak uyumludur. Doğal bir görünüm sunar ve parçalanma, aseptik iltihaplanma, sert fibröz kapsül oluşumu ve jel de kayma yoktur. Yüz bölgelerindeki sonuçların kalıcılığı 3 yıldan fazla sürmektedir. Aquafillingmeme büyütme durumunda ise etkisi 5 yıldan fazla sürer. Yapısı sayesinde herhangi bir komplikasyon oluşturmaz, son derece güvenli ve uzun süreli etki sağlar.

Bu dolgu yöntemi, ince iğneler yardımıyla, enjeksiyon şeklinde uygulanır. Oldukça elastik bir jel olduğu için yüz bölgelerinde enjeksiyon ile işlem yapılırken anestezi gerekmez. Jel cilde kolayca akar ve ağrısız, sızısız bir tedavi sağlar. Kozmetoloji ve kontur plastiklerinde (kırışıklıkları yumuşatma, hacim doldurma, göğüs büyütme, kalça dolgunlaştırma)farklı estetik problemleri çözmenin, cerrahi olmayan bir yoludur.

Aquafilling Nasıl Uygulanır?

Bu uygulama, diğer estetik türü uygulamalardan daha kolay ve daha kısa sürmektedir. Meme ve kalça da ağrı olmaması için lokal anestezi altında yapılır. Sonra büyütme ve dolgunlaştırma yapılacak bölgeye, ince uçlu iğneler ile aquafilling enjekte edilir. Büyüklük ve dolgunluk arzu edilen aşamaya geldiğinde enjeksiyon çıkarılarak işlem tamamlanır. Uygulamadan hemen sonra hasta, iyileşme süresi olmadığı için gündelik yaşamına dönebilir. Herhangi bir komplikasyon ve ağrı oluşmamaktadır.

Aquafilling Faydaları Nelerdir?

  • Bu uygulama, diğer estetik uygulamalarından daha kolay ve ağrısızdır.
  • Uygulama çok kısa bir sürede bitirilir ve uygulamadan hemen sonra gündelik hayata dönülebilir.
  • Herhangi bir komplikasyon yoktur. Diğer estetik uygulamalarda oluşabilecek izler ve lekeler, bu uygulamada oluşmaz. Ayrıca enjeksiyon yapılan bölgelerde iltihaplanma ve enfeksiyon görülmez.
  • Kıvamı, insan vücudunun kıvamına çok benzerdir ve tamamen doğaldır.
  • Kalıcılığı diğer estetik uygulamalardan fazladır. 5-8 yıl kadardır.
  • İstenildiği zaman tekrardan vücuda enjekte edilerek kalıcılığı arttırılabilir.
  • Dolgu maddesi, uygulanan bölgede bütün bir parça olarak kalır. Parçalanma, dağılma ve sızıntı olmaz.
  • Uygulama süresi 15-20 dakikadır ve tek seanstır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin