İnsanlar, yaş ilerlemesi, gensel veya çevresel faktörlerden dolayı, fizyolojik ve anatomik olarak, estetik olmayan değişikliklere uğrar. İnsanların görünümüyle ilgili en yaygın şikâyet, bazı uzuvların kırışık ve sarkık görünmesidir. Genellikle göz kapakları, zaman içindeki bu değişimin odak noktasıdır.  Bazı insanlarda, sarkık gözler zamanla kötüleşen kalıtsal bir özellik haline gelebilmektedir. Bu sorunlar için ameliyat yakın zamana kadar göz kapağını etkili bir şekilde gençleştirmek için tek gerçek olasılıktı. Ama zamanla ortaya çıkan yeni buluşlar ve kozmetiklerden sonra cerrahi operasyonlara olan ilgi önemli oranda azaldı. Göz kapağı sorunlarında da cerrahiden ziyade ameliyatsız göz kapağı estetiği giderek yaygınlaşmaya başladı. Bu estetik türünün hızlı sonuç odaklı olması, ameliyatta olabilecek yara ve iz gibi olası komplikasyonların olmaması, kolay ve konforlu olması tercih edilme sebebidir.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız göz kapağı estetiği uygulamasından önce herhangi özel bir şey yapılmasına gerek yoktur. Estetiğe başlanılmadan önce anestezik bir krem, göz kapaklarına lokal olarak sürülür ve uyuşturulur. Bu estetikte yönteminde, maddenin 4. hali olan plazma enerjisi bulunan bir cihaz kullanılır. Bu uygulamada, ölü derinin, buharlaşarak kaldırılmasıyla yeni göz kapağı dokularının üretimi sağlanır. Uygulama mikro bir çalışma olduğu göz kapağına en ufak bir zarar vermez. Cerrahi uygulamaların aksine ameliyatsız göz kapağı estetiği sonuçları hemen gözle görülebilir. Göz kapağı derisinde sıkılaşma ve gerginleşmeler olur. Uygulama 25-30 dakika sürmektedir. Uygulama 1-2 seans sürmektedir ama göz kapağı derisi kalın olan kişilerde 3-4 seans sürebilmektedir.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiğinden Sonra Neler Yapılmalıdır?

Bu estetikten sonra göz kapaklarında kabuklanmalar oluşur. Kabuklanmalar, 5-8 gün sonra kendiliğinden düşerek, göz kapaklarında yeni ve sıkı bir deri meydana gelir. Uygulamadan hemen sonraki gün, göz kapaklarında geçici olarak kaşınma, şişlik, kızarıklık ve hafif bir ağrı oluşabilir. Bu sorunlar için bir bez yardımıyla soğuk kompres uygulanabilir. 1. günden sonra yüz yıkanabilir. Güneş ışınları cilde ciddi zararlar verdiği için 1-2 hafta arası doğrudan güneş ışığına maruz kalınmamalıdır. Sonraki süreçte ise güneş kremleri sürülmelidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin