Göz kapağı görünümünden memnun olmayan kişiler ameliyatsız göz kapağı estetiği yaptırmayı tercih ediyor. Göz kapağının alt ve üst bölümlerinde yaşanan kırışıklık, sarkma gibi durumlar özel olarak tedavi ediliyor. Son yıllarda tıp alanında yaşanan gelişmeler, göz estetiğinde de etkili oluyor. Plazma enerjisi adı verilen bu yöntemle neştersiz bir göz kapağı ameliyatı sağlanıyor. Lazerden oldukça farklı olan bu işlem sayesinde havada bulunan gazların etkisi kullanılıyor. Ameliyatsız göz kapağı estetiği yaptıranlar bu uygulamadan oldukça memnun kalıyor ve ameliyattan korkan kişiler bu işlem ile gözlerinin ifadesini düzeltebiliyor.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

Göz kapağı düşüklüğü yaşlılık, genetik faktörler, cilt bakımının yetersiz yapılması gibi sebepler ile ortaya çıkıyor. Ancak ameliyattan korkan kişiler ya da çeşitli sebepler ile ameliyat olmak istemeyen kişiler de göz kapağı formunu değiştirmek istiyor. Ameliyatsız göz kapağı estetiği işlemi için lokal anestezi uygulanıyor ve kısa süre içinde işlem tamamlanıyor. Ameliyatsız göz kapağı estetiği yaptıranlar yaklaşık bir hafta – on gün gibi kısa bir süre içinde ideal göz şekline kavuşuyor. Bu işlemde gözler bandajla sarılmıyor ve göz çevresinin özenle temiz tutulması gerekiyor. Ameliyatsız göz kapağı işlemi genellikle tek seansta yeterli oluyor ancak gerekli durumlarda iki ya da üç seans da uygulanabiliyor. Kişilerin yaşı, genetik faktörleri ve cilt yapısına göre ameliyatsız göz kapağı estetiği yaklaşık on yıl geçerli olabiliyor.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiğinin Avantajları

Ameliyatsız göz kapağı estetiği her yaştan kişiye uygulanabilir ancak kronik cilt sorunları olanlar ve bağışıklık sistemi bozuk olan hastalarda uygulanması tavsiye edilmez. Ameliyatsız yapılan bu işlemde kişiler ağrı ya da acı hissi yaşamıyor ve tüm yaştan kişiler için güvenle uygulanıyor.
Ameliyatsız göz kapağı estetiği yaptıranlar gençleşmenin ve güzel bakışların etkisi ile memnuniyetlerini dile getiriyor. Doğal bir görünüme sahip olmak hem de acı çekmek istemeyen kişiler bu işlem sayesinde iz ve kesi izi olmadan hayatına devam edebiliyor. Enfeksiyon gibi hastalıkların yaşanma ihtimali oldukça düşüktür ve güneş gözlüğü, güneş kremi ikilisi sayesinde kısa sürede etkili bakışlara sahip olunur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin